Kilka informacji o sklejaniu drewna i o rodzajach klejów

Niegdyś poszczególne łączenia mebli wykonywano stosując kleje. Obecnie jednak dużą część elementów mebli połączona jest przeróżnymi metodami. Stąd po takiego pokroju specjalne mieszanki do drewna najczęściej sięgają aktualnie majsterkowicze.

Wykonanie różnych prac o profilu stolarskim wymaga stosowania przeróżnego pokroju łączeń. Aby połączyć ze sobą elementy drewniane dużo majsterkowiczów sięga po klej do drewna (www.interchemol.com.pl/produkty/kleje-poliuretanowe/kleje-do-drewna). Produkowany ostatnio klej do drewna pozwala pozyskać naprawdę mocne i trwałe łączenie elementów drewnianych. Na rynku można zakupić różne ich typy. Jednym z nich jest klej D4. Dostępny klej D4 jest klejem wodoodpornym.
drewniane meble
Wprowadził: Dinner Series
Treści źródłowe: http://www.flickr.com
Możemy nim kleić zarówno zamoczone, jak i suche drewno. Jest dość odporny nie tylko na wilgoć, ale oczywiście na wysoką i niską temperaturę. Z uwagi na te swojekonkretne właściwości znajduje nieprawdopodobnie szerokie zastosowanie. Może być zastosowany do naprawienia starych mebli, w tym też mebli ogrodowych. Znakomicie nadaje się również do renowacji starej stolarki drzwiowej czy okiennej. Najchętniej sięgają po niego również właściciele łodzi do naprawy drewnianych przedmiotów.

Jest to klej niezwykle wydajny, do tego złączone nim elementy nadają się do użytkowania już po upływie dwudziestu czterech godzin. Klej D4 jest klejem poliuretanowym. Ale na rynku dostępne są też inne rodzaje klei do drewna. Są pośród nich tak naprawdę kleje akrylowe. Po tego typu kleje najczęściej sięgają majsterkowicze ponieważ nie wydzielają one teoretycznie żadnego drażniącego zapachu. Możemy więc ich bezpiecznie używać nawet we wnętrzach zamkniętych bez strachu, że ulegniemy zatruciu w czasie ich stosowania. Na rynku znajdują się także specjalistyczne typy klei do drewna, które nadają się jedynie do łączenia elementów wykonanych z drewna egzotycznego.


Kolejne treści

Hartowane szkło - pewność wytrzymałości

szkło
Wprowadził: Uqbar is back
Treści źródłowe: http://www.flickr.com/photos/uqbar/4372308/sizes/o/
Większości osób szkło kojarzy się z czymś delikatnym i kruchym. Ale prawda wygląda tam, że nie trzeba się w ten sposób myśleć o szkle. Jeśli będzie ono zahartowane, to na sto procent będzie ono bardzo mocne.
1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.