Każda młoda osoba marzy o tym, aby mieć rodzinę oraz mieszkać w swoich czterech kątach

W Polsce w ostatnich latach jest dość spory kłopot z mieszkaniami. Owszem, buduje się ich duża ilość, ale młodym trudniej jest już dostać na nie pożyczkę.


W przeszłości banki udzielały kredyty na mieszkania, które czasami wynosiły 120% wartości nieruchomości.
inwestycje
Wprowadził: Startup Stock Photos
Treści źródłowe: http://www.flickr.com


kosze przeznaczone do segregacji śmieci
Wprowadził: Matthias Buchmeier
Treści źródłowe: http://www.flickr.com


Czyli cała suma za nowe mieszkanie była pokrywana przez kredyt, a dodatkowe pieniądze nowi właściciele zwykle przeznaczali na remont. Obecnie niestety nie mamy już tak fajnie. Przez kryzys, który jakiś czas temu zalał cały świat i wstrząsnął fundamentami finansowej rzeczywistości, obecnie trudno znaleźć bank, który nie zażąda od nas na natychmiast stosunkowo wysokiego wkładu własnego. Często chodzi wtedy o dosyć spore sumy - na przykład 40 tysięcy złotych. Tylko niewielki odsetek młodych małżeństw jest w stanie pozwolić sobie na to, żeby sprostać takim kryteriom. Wówczas zwykle do akcji wkracza cała rodzina, by pomóc młodym spełnić marzenie o swoim mieszkaniu. Niekiedy także kredyt zaciągany bywa razem z seniorami rodziny, gdyż są oni pewniejszym zabezpieczeniem dla instytucji. Mieszkania są bardzo kosztowne, a banki niechętnie udzielają kredytów młodym, ponieważ niepokoją się, że mogą oni nagle stracić pracę, szczególnie jeśli nie pracują w państwowej firmie. Zatem poszukiwania ładnego mieszkania, które spełniać będzie nasze wymagania, to dopiero początek drogi.
Potem powinniśmy dowiedzieć się, jaki bank będzie chciał nam udzielić kredytu i na jakich warunkach, a to może być najbardziej mozolna część naszego planu.
2018-11-06
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.