Jeżeli mamy w planach stworzenie leśnej drogi albo ścieżki dla rowerów, warto podumać o metodach innych niż kostka lub asfalt

Nie przy każdej budowie potrzebujemy wylewać asfalt. Niektóre drogi nawet zyskują na braku betonu. Zwykle w parku, gdzie pragniemy obcować z przyrodą, a nie ciągle spoglądać na miejski wszędobylski beton.
Dlatego jeżeli tworzymy ścieżki rowerowe lub leśne drogi, trzeba podumać o innych możliwościach.


budowlane
Wprowadził: You Tube - Tomasz Szafarek
Treści źródłowe: http://www.flickr.com


zagęszczanie gruntów
Wprowadził: Marco Verch
Treści źródłowe: http://www.flickr.com


Stabilizacja gruntu jest postępowaniem, które bazuje na pozyskaniu idealnego podłoża dzięki mieszance ze spoiwem, które spowodują, że nowa dróżka będzie wytrzymała i nie będą powstawać na niej koleiny. Dodatkowo, będzie odporna na wodę i mróz, co spowoduje, że będzie pomysłem uzyskanym na lata, a nie jednoroczną inwestycją. Utwardzone podłoże jest zauważalne natychmiast.


drzwi wewnętrzne
Wprowadził: Stolbud Włoszczowa
Treści źródłowe: Stolbud Włoszczowa


Mieszanka, która będzie niezbędna do stabilizacji, powinna zostać odpowiednio ubita. Z tego powodu w takiego rodzaju robotach niezbędny wydaje się być ciężki sprzęt. Zagęszczanie gruntów to dokładnie to samo co wałowanie mieszanki. Takowy rodzaj budowy ma mnóstwo zalet. Wydaje się być lepszy niż wylewanie betonu oraz jest bardziej ekologiczny, co ma ogromne znaczenie w parkach. Finansowo także wychodzi to o wiele korzystniej. W obecnych czasach nowa technologia wspomaga w tego typu inwestycjach, ponieważ najpierw robi się niezbędną analizę podłoża.
Tego typu technika używana jest nie tylko przy konstruowaniu ścieżek, ale również przy tworzeniu nasypów przeciwpowodziowych, wałów kolejowych lub placu pod stworzenie parkingu przy sklepie. Warto przemyśleć taką ofertę, ponieważ jest niezwykle atrakcyjna.
2017-12-05
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.