Jakie świetlówki do mieszkania zakupić?

Jeszcze do niedawna tradycyjne żarówki wynalezione przez Edisona oświetlały wnętrze w każdym mieszkaniu. W tym momencie zastępują je w wyższym stopniu energooszczędne świetlówki. Wybór nie jest łatwy, natomiast opisy na etykietkach wpędzają laika w zakłopotanie.


Jaką żarówkę nabyć?


obraz
Wprowadził: Walter Schärer
Treści źródłowe: http://www.flickr.com


Oświetlenie elektryczne, jakie dla nas jest czymś zwykłym, powstało dość późno, dlatego że 132 lata temu. Pierwowzór dzisiejszej żarówki został stworzony w laboratorium w Menlo Park. Technika nie była skomplikowana: usytuowany w szklanej bańce wolframowy drut pod wpływem prądu nagrzewał się po czym zaczynał świecić. Co interesujące, wynalazek Edisona przeszedł tylko nieznaczne przeróbki, aby stać się dzisiejszą żarówką tradycyjną. Ta technika odchodzi jednak w zapomnienie, ustępując miejsca nowym żarówkom energooszczędnym. Powodem nie jest niewysoki popyt, a prawo unijne, które pomału ogranicza sprzedaż energochłonnych klasycznych żaróweczek. Co nabyć zamiast nich (http://kupteraz.to/)? Może żarówka led 3w?


Kolejne treści

Wykańczanie czterech ścian

led
Wprowadził: darkday
Treści źródłowe: http://www.flickr.com
Kiedy już twoje mieszkanie zostanie postawione, nadchodzi czas na zajmujące prace wykończeniowe. Do kupna są meble i dużo innych elementów wyposażenia, takich jak chociażby oprawy do zabudowy. To zajęcie na wiele dni – musisz zaliczyć dużo sklepów z meblami.


Specjalnym wariantem żarówek tradycyjnych są żarówki z odbłyśnikiem, który pozwala skierować jej blask na wybrany obszar lub rzecz. Żarówki klasyczne zapewniają światło o białej barwie, które odpowiednio odwzorowuje zabarwienia. Świetlówki możesz podzielić na zintegrowane jak też niezintegrowane. Te pierwsze są przystosowane do zastosowania od razu po zakupie, mogą zastąpić tradycyjne żarówki, mają wbudowany statecznik i gwint, zaś świetlówki niezintegrowane wymagają użycia stabilizatora elektronicznego bądź magnetycznego.
1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.