Jakie świetlówki do mieszkania zakupić?

Jeszcze do niedawna tradycyjne żarówki wynalezione przez Edisona oświetlały wnętrze w każdym mieszkaniu. W tym momencie zastępują je w wyższym stopniu energooszczędne świetlówki. Wybór nie jest łatwy, natomiast opisy na etykietkach wpędzają laika w zakłopotanie.


Jaką żarówkę nabyć?


obraz
Wprowadził: Walter Schärer
Treści źródłowe: http://www.flickr.com


Kolejne treści

Wykańczanie czterech ścian

led
Wprowadził: darkday
Treści źródłowe: http://www.flickr.com
Kiedy już twoje mieszkanie zostanie zbudowane, przychodzi pora na trudne prace wykończeniowe. Do kupna są meble i sporo innych elementów wnętrza, takich jak np. oprawy do zabudowy. To wyzwanie na wiele dni – musisz obejść mnóstwo sklepów z elementami do domu.


Oświetlenie elektryczne, jakie dla nas jest czymś zwykłym, powstało dość późno, dlatego że 132 lata temu. Pierwowzór dzisiejszej żarówki został stworzony w laboratorium w Menlo Park. Technika nie była skomplikowana: usytuowany w szklanej bańce wolframowy drut pod wpływem prądu nagrzewał się po czym zaczynał świecić. Co interesujące, wynalazek Edisona przeszedł tylko nieznaczne przeróbki, aby stać się dzisiejszą żarówką tradycyjną. Ta technika odchodzi jednak w zapomnienie, ustępując miejsca nowym żarówkom energooszczędnym. Powodem nie jest niewysoki popyt, a prawo unijne, które pomału ogranicza sprzedaż energochłonnych klasycznych żaróweczek. Co nabyć zamiast nich ? Może żarówka led 3w?


Specjalnym wariantem żarówek tradycyjnych są żarówki z odbłyśnikiem, który pozwala skierować jej blask na wybrany obszar lub rzecz. Żarówki klasyczne zapewniają światło o białej barwie, które odpowiednio odwzorowuje zabarwienia. Świetlówki możesz podzielić na zintegrowane jak też niezintegrowane. Te pierwsze są przystosowane do zastosowania od razu po zakupie, mogą zastąpić tradycyjne żarówki, mają wbudowany statecznik i gwint, zaś świetlówki niezintegrowane wymagają użycia stabilizatora elektronicznego bądź magnetycznego.


Główną zaletą świetlówek jest energooszczędność, w porównaniu z klasyczną żarówką wysyłającą taką samą ilość blasku żarówka led e27 10w eksploatuje aż do 80% mniej energii. Są także niesłychanie trwałe.
2018-06-22
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.