Jakiego rodzaju hasła dobrze jest poznać, gdy mamy własną firmę? Co to jest kredyt handlowy?

Kiedy ma się własną firmę to potrzebna jest znajomość różnych ekonomicznych i księgowych haseł, które z pewnością często słyszymy na co dzień.
Niżej przedstawimy kilka z nich, żeby można było sobie je przyswoić na przyszłość. Na pewno przydatna będzie ich znajomość.


wyburzanie
Treści źródłowe: pixabay.com


Ważną sprawą w świetle transakcji handlowych będzie kredyt kupiecki. Czym on jest? Jest to inaczej kredyt handlowy, który sprzedawca udziela firmie kupującej jego towary lub usługi. To odroczona spłata, którą firma robiąca zakupy uiszcza nie zaraz po dostaniu towaru, ale dopiero po określonym czasie. Taki kredyt kupiecki (Podobne strony) ma na celu zachęcenie do dokonania zakupu. Firmy, które nie dysponują większą gotówką w konkretnym czasie są w stanie otrzymać potrzebne towary z odroczoną spłatą. Szczególnie może się to okazać ułatwieniem dla mniejszych oraz młodych przedsiębiorstw, gdyż będą mogły kupić towar,


wprowadzić go do obrotu we własnym przedsiębiorstwie, a pieniądze zwrócić dopiero po czasie. To jedna z możliwości finansowania aktualnej działalności.


Kolejnym istotnym hasłem będą progi podatkowe (opublikował). To nic innego, jak podanie w procentach podatku, jaki będzie musiał uiścić płatnik, po przekroczeniu danego progu zarobów. W naszym kraju są 2 progi podatkowe, to jest 18 %, gdy przychody mieszczą się w kwocie 85,528zł oraz 32%, gdy nasze dochody będą powyżej tej kwoty.


image - dom
Wprowadził: wolfgang.mller54
Treści źródłowe: http://www.flickr.com


Z kolei różnice kursowe (więcej) to hasło szczególnie ważne, kiedy mamy interesy z zagranicznymi firmami.
Jest bowiem wymóg przeliczenia waluty obcej na złotówki. Księgi z rachunkami wszak muszą być prowadzone w złotówkach. Dobrze jest sprawdzić, jak tego typu różnice kursowe obliczyć.
2017-12-29
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.