Jakie mamy typy bram do garażu? Jakie posiadają cechy? Która z nich jest dobra do naszego garażu?

Myślisz nad tym, w jaki sposób wybrać bramę do garażu. Nie zapominaj o kolejności. Najpierw musisz sprawdzić w projekcie, jaki rozmiar bramy garażowej jest konieczny. Jak już to sprawdzisz, następnie pomyśl o typie bramy. Do wyboru masz szereg możliwości.


Bramy garażowe
Wprowadził: Normstahl
Treści źródłowe: Normstahl
Pierwszy typ to bramy rozwieralne. Mogą zostać zamontowane przed otworem albo w otworze, często jednak montuje się je nie aż tak głęboko w otworze, aby były zlicowane boczną ścianą. Tego typu bramy są budowane z drewna. Są masywne, potrzebują więc wytrzymałej konstrukcji. Rama ościeżnicy może mierzyć nawet 4-5 centymetrów szerokości. Takie bramy możemy otwierać za pomocą napędu w postaci tak zwanych ramion, które poruszaj skrzydłami. Następny typ to bramy uchylne, które są montowane w otworze lub za nim, to znaczy wewnątrz garaży. Są dosyć lekkie, to fragmenty blachy trapezowej na konstrukcji nośnej.

Posiadają próg o wysokości około trzech centymetrów, tak więc przed zamontowaniem bramy musimy zrobić wylewkę w garażu. bramy segmentowe można zainstalować także w otworze lub za nim. Duża ilość wytwórców w mniejszych bramach montuje sprężyny naciągowe, zaś do bram sporych i masywnych polecane są skrętne. Niektórzy jednak stosują jedynie ten drugi rodzaj. Dla sprężyn naciągowych ściana nad wylotem powinna mieć przynajmniej wysokość siedemnastu centymetrów.

Tego rodzaju sprężyny mogą być mocowane w kilku pozycjach, jest to zależne od ilości dostępnej przestrzeni pod sufitem. Bramy segmentowe występują także w wersji bocznej, to znaczy są otwierane na bok. To niestety bardziej kosztowne rozwiązanie, lecz wygodne, ponieważ tego typu brama może spełniać funkcję drzwi. W tego rodzaju bramie prowadnice montowane są na ścianie nad otworem i z boku bramy jak i w posadzce - kliknij.

1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.