Jakie mamy typy bram do garażu? Jakie posiadają cechy? Która z nich jest dobra do naszego garażu?

Myślisz nad tym, w jaki sposób wybrać bramę do garażu. Nie zapominaj o kolejności. Najpierw musisz sprawdzić w projekcie, jaki rozmiar bramy garażowej jest konieczny. Jak już to sprawdzisz, następnie pomyśl o typie bramy. Do wyboru masz szereg możliwości.


Bramy garażowe
Wprowadził: Normstahl
Treści źródłowe: Normstahl
Pierwszy typ to bramy rozwieralne. Mogą zostać zamontowane przed otworem albo w otworze, często jednak montuje się je nie aż tak głęboko w otworze, aby były zlicowane boczną ścianą. Tego typu bramy są budowane z drewna. Są masywne, potrzebują więc wytrzymałej konstrukcji. Rama ościeżnicy może mierzyć nawet 4-5 centymetrów szerokości. Takie bramy możemy otwierać za pomocą napędu w postaci tak zwanych ramion, które poruszaj skrzydłami. Następny typ to bramy uchylne, które są montowane w otworze lub za nim, to znaczy wewnątrz garaży. Są dosyć lekkie, to fragmenty blachy trapezowej na konstrukcji nośnej.

Posiadają próg o wysokości około trzech centymetrów, tak więc przed zamontowaniem bramy musimy zrobić wylewkę w garażu. bramy segmentowe można zainstalować także w otworze lub za nim. Duża ilość wytwórców w mniejszych bramach montuje sprężyny naciągowe, zaś do bram sporych i masywnych polecane są skrętne. Niektórzy jednak stosują jedynie ten drugi rodzaj. Dla sprężyn naciągowych ściana nad wylotem powinna mieć przynajmniej wysokość siedemnastu centymetrów.

Tego rodzaju sprężyny mogą być mocowane w kilku pozycjach, jest to zależne od ilości dostępnej przestrzeni pod sufitem. Bramy segmentowe występują także w wersji bocznej, to znaczy są otwierane na bok. To niestety bardziej kosztowne rozwiązanie, lecz wygodne, ponieważ tego typu brama może spełniać funkcję drzwi. W tego rodzaju bramie prowadnice montowane są na ścianie nad otworem i z boku bramy jak i w posadzce - kliknij.


Jeszcze jeden rodzaj - bramy rolowane, tzw. roletowe zamontowuje się w środku, za otworem. Można również umieścić bramę w wylocie, ale musiałby on być dosyć wysoki, ponieważ sporą część światła przejazdu zajęłaby kaseta. Taki rodzaj bramy mocuje się przed otworem. To często jedyne wyjście, kiedy nie masz widoków na to, żeby zastosować inną. Płaszcz bramy zwija się do kasety z wałkiem w środku albo na odkryty wałek. Rozmiar tego rodzaju kasety zależy od wysokości bramy, to znaczy, im wyższa brama, tym więcej roletek powinno zmieścić się w bębnie. Najlepiej tego typu bramę kupić u autoryzowanego wytwórcy jak bramy Warszawa.
2017-08-18
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.