Jakie warto mieć zabezpieczenia przeciwpożarowe? Co będzie konieczne jeżeli wybuchnie pożar? O czym pamiętać?

Nie dziwi, kiedy dom jest kojarzony z poczuciem bezpieczeństwa, natomiast czy faktycznie przez cały czas możemy czuć się bezpieczni w naszym mieszkaniu? Do jednych z najczęściej występujących zagrożeń można zaliczyć pożary, jakie niestety mogą wybuchnąć w każdym domu, dlatego też musimy być przygotowani na każda ewentualność.


alarm przeciwpożarowy
Wprowadził: Ben Schumin
Treści źródłowe: http://www.flickr.com


Kolejne treści

Jakie żaluzje na okna są najlepsze do domu?

żaluzje
Wprowadził: brian weaving
Treści źródłowe: http://www.flickr.com
Zapobiegliwi ludzie świetnie orientują się, że chociaż zasadniczo Polska jest raczej bezpiecznym państwem, to jednakże ciągle daleko nam do chociażby Danii, zatem takiego miejsca, gdzie najzwyczajniej kierowcy nie obawiają się pozostawić własnego auta z nawet kluczykiem w stacyjce - chociaż w sumie szybki przyrost imigrantów spowodował, że zwłaszcza skandynawskie stolice nie są już aż tak wielce bezpieczne.


Czy chcielibyśmy tego czy nie, co pewien czas dochodzą do nas informacje o wybuchających pożarach, które kończą się nawet śmiertelnymi ofiarami. Dość często winę za zaprószenie ognia ponoszą sami ludzie, którzy nie za bardzo dobrze zatroszczyli się o własne bezpieczeństwo, gdyż nie wyposażyli domu w odpowiednie zabezpieczenia przeciwpożarowe. Co gorsza nie stosują się do podstawowych zasad. Takie zabezpieczenia zaś powinny znaleźć się w każdym miejscu, gdzie się gotuje, ogrzewa czy korzysta z urządzeń elektrycznych- zabezpieczenia przeciwpożarowe.


Dom może być uznany za bezpieczny tylko wtedy, jak będzie odpowiednio zabezpieczony przed ewentualnymi żywiołami, jak przykładowo pożar. Zadaniem zabezpieczeń jest nie tylko ochrona przed wybuchem pożaru, ale również przed ewentualnym działaniem płomieni. Z pewnością dla bezpieczeństwa warte zamontowania są czujniki wyczuwające dym. Jest to urządzenie, jakie powinno stanowić główne wyposażenie każdego domu. Niestety nie uchroni ono lokatorów przed pożarem, lecz jest w stanie uratować im życie, ponieważ dosyć wcześnie może ostrzec przed rozprzestrzeniającym się ogniem. Na pewno musimy mieć gaśnicę. Na każdej znajduje się etykieta z informacją o jej przeznaczeniu oraz sposobie użycia. Gaśnice dla domów są uniwersalne, posiadają niewielki ciężar, są nieskomplikowane w działaniu, dlatego do ich użycia nie potrzeba jakiegoś przeszkolenia. Mają ekologiczny oraz nietoksyczny środek gaśniczy.


strażacy, straż pożarna
Wprowadził: Naval Surface Warriors
Treści źródłowe: http://www.flickr.com


Do użycia w domu dobre są gaśnice proszkowe, które z dużą skutecznością gaszą większość materiałów. Pomóc może też koc gaśniczy, który wykonany jest z użyciem włókien szklanych. Ma powierzchnię mniej więcej trzech metrów kwadratowych, za jego pomocą możemy zagasić dajmy na to palące się ubranie. Te trzy rzeczy to absolutne podstawy, natomiast warto pomyśleć o dodatkach bardziej wyspecjalizowanych, jak sterowanie bram.
Będziemy w ten sposób czuć się jeszcze bardziej bezpiecznie- centrala bram. Gdy w grę wchodzi bezpieczeństwo warto zrobić wszystko co w naszej mocy by nie dopuścić do niebezpiecznych sytuacji.
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.