Jakie są wersje podłoża pod blaszak i który beton jest uważany za najlepszy?

Często spotykany blaszany garaż, stanowi ciekawą alternatywę dla garaży murowanych. Jest dosyć lekki, niedrogi, praktyczny i prędki w montowaniu. Przed jego rozłożeniem na działce, trzeba uprzednio w odpowiedni sposób przygotować podłoże.


Zależnie od danego zadania tego typu konstrukcji, można wyróżnić m.
in. następujące podłoże pod garaż blaszany: bloczki betonowe, płyty chodnikowe czy słupy fundamentowe. Jeśli zastanawiasz się, jaki beton byłby w konkretnej okoliczności najlepszy, zaleca się beton B20 albo B25. Można go zamawiać w betoniarni albo kupić w workach. Cena takiego betonu jest zależna od dużej ilości kwestii, np. wykorzystanych domieszek czy też choćby rejonu kraju. Zazwyczaj jest to 200-300 zł za 1 kubek, czyli metr sześcienny. Na finalną cenę wpływają też koszty przewiezienia. Przed rozpoczęciem jakichkolwiek prac trzeba usunąć humus, czyli urodzajną warstwę gleby. Trzeba także przygotować ok. 20 centymetrowy dół.


nieruchomość do wyceny
Wprowadził: Steven Depolo
Treści źródłowe: http://www.flickr.com


Osoby, które wybrały kostkę brukową, na pewno chcą utrzymywać w garażu trochę wyższą temperaturę. Niestety kostka (przeniesiony tutaj - kliknij ten odnośnik) nie jest tak odporna jak beton, z tego też powodu zalecana jest dla garaży, w których byłyby przechowywane nie tyle auta, a raczej lżejsze przedmioty, takie jak chociażby meble. Jeśli garaż miałby mieć charakter tymczasowy lub ma być wyłącznie schowkiem na kosiarkę oraz odmienne mniejsze przyrządy, powinniśmy dobrać bloczki - czytaj resztę pod adresem - wykonane z betonu. Są one stosunkowo tanie oraz łatwo dostępne w sprzedaży w wielu składach budowlanych.
Montaż tego materiału jest bardzo prosty. Tego typu bloczki należy umieszczać po obwodzie blaszaka. Słupy fundamentowe są wyjściem pośrednim pomiędzy ustawieniem bloczków betonowych a wykonaniem pełnej wylewki.
2018-07-04
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.