Jakie pokoje powinny być uwzględnione na planie hotelu?

Duże pokoje z dostępem do oddzielnej toalety oraz tarasu, z którego można by podziwiać piękne widoki. Poza tym wnęki na bar oraz na prywatny sejf. Duże, a tym samym niezwykle komfortowe łoże oraz oddzielna garderoba.




Tak powinien być wyposażony niejeden pokój hotelowy. Aby tak było w praktyce, najpierw musi zostać przygotowany odpowiedni projekt.


I to nie tylko samego pokoju, ale i pełny projekt hotelu. A taki mógłby zostać zachowany zarówno w stylu klasycznym, jak i nowoczesnym. Wiele jest zależne od lokalizacji, czyli między innymi planu urządzenia przestrzeni, jak i życzeń samego przemysłowca. Jeśli chodzi o wnętrze budynku, jest ono projektowane w biurze architektonicznym w podobny sposób, jak projekt (zobacz tutaj) budynku wolnostojącego. Są na nim więc między innymi rzuty poszczególnych kondygnacji, na jakich są wymiary wszystkich znajdujących się w tamtym miejscu pomieszczeń. Należy jednak mieć w pamięci, że w przypadku tego typu budynków, na projekt trzeba nanieść także inne pomieszczenia. Należą do nich schowki na brudną odzież czy na środki czyszczące. Ponadto obiekty tego typu jak zajazd czy też właśnie hotel, muszą posiadać osobną część noclegową oraz restauracyjną. Ta z kolei żąda naturalnie tego typu pomieszczeń jak kuchnia czy chłodnia.


projekt hotelu
Wprowadził: U.S. Naval Forces Central Command/U.S. Fifth Fleet
Treści źródłowe: http://www.flickr.com


Tego typu budynki muszą również posiadać podpiwniczenie, w jakim znajdowałaby się m.in. kotłownia (przeczytaj więcej o modernizacja kotłowni-> http://www.bosch-industrial.pl/articles/page/MODERNIZACJA-KOTLOWNI). Ważne są także miejsca administracyjno - socjalne, wentylatornia czy magazyny.




Jeśli idzie o surowce konstrukcyjne, to taki projekt hotelu powinien brać pod uwagę ściany zbudowane przykładowo z pustaka ceramicznego o szer. 29 centymetrów czy styropianu o grubości dziesięciu cm. Całość może pokrywać tynk zewnętrzny.
2017-12-24
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.