Jakie parametry powinien posiadać kominek jeśli będzie się go chciało wykorzystać jako główne źródło domowego ogrzewania.

Kominki są coraz popularniejszym rozwiązaniem wykorzystywanym przy ogrzewaniu domów, obecnie w praktycznie każdym nowym projekcie przewidziane jest na nie odpowiednie miejsce.
wkłady kominkowe wrocław
Treści źródłowe: pixabay.com


Projekt Virgo II
Wprowadził: www.dobredomy.pl
Treści źródłowe: www.dobredomy.pl


tworzywo
Wprowadził: ErgSap
Treści źródłowe: http://www.flickr.com


Jak okazuje się w praktyce, kominki z powodzeniem mogą zastąpić tradycyjne ogrzewanie centralne lub być jego doskonałym uzupełnieniem. Są one bardzo ekologiczne, podczas spalania wydzielają znacznie mniej zanieczyszczeń niż tradycyjne węglowe piece. Dużą rolę ma również funkcja dekoracyjna - kominki Oleśnica w wielu przypadkach są podstawowym elementów wyposażenia salonów oraz miejscem, przy którym odbywają się rodzinne spotkania. Dlatego też decydują się na kominek trzeba zwrócić swoją uwagę na dwie ważne rzeczy, to znaczy wygląd i rodzaj wkładu. Od tego zależeć bowiem będzie, jak kominek będzie się prezentował i jak duże będzie miał użytkowe możliwości.


Aby kominek mógł służyć jako główne źródło ogrzewania, to powinien mieć niezbędne parametry. Wkłady kominkowe Wrocław oferowane są w kilku różnych odmianach, które się różnią czasem utrzymywania żaru. Im ten czas będzie dłuższy, tym dany kominek sprawdzi się lepiej w tego typu roli. Ważna będzie również sprawność wkładu, powinna ona wynosić co najmniej 70%, oraz moc maksymalna. Jeżeli kominek będzie używany do okazjonalnego palenia, to nie musi być ona duża, za to w przypadku ogrzewania należy ją dobrać tak, aby układ dął sobie radę z całym budynkiem.
W tym celu należy się skontaktować z jakąś profesjonalną firmą instalującą kominki i poprosić ją o wsparcie w policzeniu wszystkiego, można wtedy uniknąć kosztownej pomyłki.
2017-12-05
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.