Jakie można by wybrać zawiasy do swoich szafek?

Bezpieczne oraz wygodne użytkowanie niektórych mebli gwarantuje dobre wybranie zawiasów meblowych. Tyczy się to zwłaszcza frontów o znacznych Rozmiarach. Dziś jednak mamy niezwykle szeroki asortyment i możemy wybrać odpowiednie zawiasy do konkretnego typu mebli.


Obecnie można wybrać zawias do drzwiczek z płyt wiórowych, z ramką aluminiową czy też do drzwi wykonanych ze szkła.
Zwykłe zawiasy są dostępne ze standardową puszką 35 milimetrów. Mogą się różnić od siebie również kątem otworzenia. Można odróżnić zawias do drzwi nakładanych, który jest bardzo często używany w przemyśle meblarskim. Wykorzystywany jest wówczas, gdy drzwiczki szafki są położone na zewnątrz korpusu mebla. Z bocznej strony pozostają jedynie wolne przestrzenie, które konieczne są do prawidłowego zamykania drzwi. Można ponadto zastosować zawias (https://invado.pl/aktualnosc/nowe-zawiasy-regulowane-expert) do drzwi składanych. Stosować go możemy w takiej sytuacji, gdy szafka ma dwa osobne fronty. Tego typu zawiasy występują zwłaszcza w meblach narożnych w formie litery "L". Można ponadto wybrać zawias do montażu w meblach posiadających bezuchwytowe fronty. Wykorzystuje się to rozwiązanie bardzo często w nowatorskiej aranżacji wnętrz.


grzejniki
Wprowadził: Barn Images
Treści źródłowe: http://www.flickr.com


izolacja
Wprowadził: Optiflame/Glen Dimplex Polska
Treści źródłowe: Optiflame/Glen Dimplex Polska


Dziś jeszcze częściej wytwórcy wprowadzają nowe funkcje. Podnoszą one luksus użytkowania, ale także zdemontowania i montowaniu zawiasów. Do nabycia są zawiasy do szybkiego montażu bez wymagania wykorzystania narzędzi, drugą funkcją może być możliwość cichego domykania. Wyhamowuje on drzwiczki zamknięte z rozmachem. Oprócz zwyczajnych do nabycia są zawiasy specjalne. Do drzwi łamanych użyć można zawiasy skrzydełkowe.
Do zamontowania zawiasu jest niezbędny prowadnik. Może być on dostępny o różnej wielkości. Dziś wytwórcy dbają również o ich estetyczny kształt. Wygląd mebli można ponadto wzbogacić o np. zaślepki.
2018-11-22
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.