Jakie cechy ma szkło hartowane oraz co się z niego wytwarza?

Do konstrukcji mnóstwa części, które są wyposażeniem naszego domu można by stosować nawet szkło. Nie powinno jednak być ono zwyczajne, zdecydowanie korzystniej jest użyć tzw.
szyby hartowane
Wprowadził: Xella Polska Sp. z o.o.
Treści źródłowe: http://212.18.11.102/downloads/pol/press/LD_Dobre_budowanie_z_Xella_cz2_-_04-2008.pdf


szkło bezpieczne. Wtedy podczas jego pęknięcia nie rozpada się ono na wiele części o ostrych i nieregularnych brzegach.


Wspomniane typy bezpiecznego szkła to szkło zbrojone, klejone albo szkło (kontynuuj) hartowane. Jest ono parę razy w większym stopniu solidne oraz w przypadku jego pęknięcia tworzy elementy o gładkich krawędziach. Z tego typu materiału mogłyby być wykonywane nie tylko szyby hartowane (sprawdź również Wrocław lustra), ale również meble, ścianki działowe czy też nawet kompletne elewacje budynków. Cena tego typu szkła jest oczywiście stosownie wyższa, jednak często naprawdę powinno się traktować jego kupno jako inwestycję. Proces wytwarzania tego typu szkła sprawia, że jest ono niezwykle odporne na znaczne naprężenia oraz niskie oraz duże temperatury. Ma dużą wytrzymałość na zginanie (120N/m2) oraz na ściskanie (ok. 700N/m2). Najczęściej jest produkowane o grubości około 10mm.


Przez wzgląd na swoje właściwości, szkło hartowane bywa zazwyczaj wykorzystywane przez projektantów do wytwarzania jeszcze śmielszych zamysłów. Sprawia to, że charakteryzują się one awangardową wykwintnością. Niektóre elementy budynków mogą przykładowo mieć elementy ze szkła ciemniejszego, co w zasadzie rzecz ujmując powoduje bardzo korzystne wrażenie.
Warto też wspomnieć, że na skutek wykorzystania szklanych elementów budowlanych można by uzyskać oszczędności na wykorzystaniu energii elektrycznej potrzebnej do oświetlania miejsc. Takie elementy nabywa się na długo, zatem inwestycja z pewnością się opłaci.
2018-04-02
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.