Jaki klimatyzator wybrać do mieszkania? Poradnik

Wielkimi krokami zbliża się wiosenny czas. Początek wiosny to odpowiedni moment dla tych wszystkich, jacy następnego lata nie chcą spędzić w ogromnym skwarze i myślą o kupnie klimatyzatora. Warto wiedzieć, co powinniśmy zakupić, jaki wentylator wybrać.

klimatyzator
Treści źródłowe: http://e-link24.pl/
Powinniśmy także z wyprzedzeniem zaprojektować odpowiednie prace budowlane. Jeszcze kilka lat temu klimatyzator w prywatnych mieszkaniach mogła kojarzyć się z luksusem dostępnym tylko dla nielicznych. Spadające ceny przyrządów powodują, że już za mniej aniżeli 2000 zł możemy stać się właścicielem sprzętu, które zagwarantuje nam miły chłodek w mieszkaniu. Gdy za oknem upał będzie lał się z nieba, ty będziesz wypoczywał w wygodnych warunkach. W naszym poradniku spróbuję odpowiedzieć na pytanie, który wentylator (zobacz|sprawdź wentylator przemysłowy) wybrać, aby jak najlepiej spełniał wasze wymogi- -> tutaj.

Klimatyzatory ruchome. Na pierwszy rzut oka zdawać by się mogło, że to idealne rozwiązanie. Nie dosyć, że urządzenie rzeczywiście chłodzi, to jeszcze możemy ustawić go w tym pomieszczeniu, w którym aktualnie pomieszkujemy. Główną wadą wentylatora przenośnego jest konieczność skorzystania z otwartego, a przynajmniej uchylonego okna. Tenże sprzęt wymaga, ażeby gorące powietrze z wnętrza było odprowadzone na zewnątrz. Służą temu całkiem długie, giętkie rury o wielkości mniej więcej 10-15 cm, której wylot musimy umieścić za oknem. Wyłącznie w niektórych mieszkaniach odnajdziemy kratki wentylacyjne pomieszczone na zewnętrznych ścianach. Co to znaczy w praktyce? Dość spore straty energetyczne. Duża część pracy wentylatora ruchomego będzie zniwelowana poprzez ciągły dopływ gorącego powietrza z zewnątrz.


Kolejne treści

Co dobrze jest wiedzieć, wybierając drzwi i okna do domu

budynek
Wprowadził: Augustus Urbex
Treści źródłowe: http://www.flickr.com
Kończysz budowę budynku? Zaczynasz roboty wykończeniowe? Pamiętaj, iż jednym z najważniejszych elementów, od których powinieneś rozpocząć wyposażanie nowego domu, będzie dobór drzwi jak też okien. Pośród głównych elementów, na jakie musimy zwracać uwagę, jest jakość i klasa okien, typ szyb oraz ich własności izolacyjne.

kimatyzacja
Treści źródłowe: pixabay.com
Drugą z wad ruchomych klimatyzatorów jest ich względnie wysoki poziom hałasu. Wszystkie fragmenty takie jak dmuchawa, a głównie sprężarka, zamontowane są w jednej obudowie, którą, chcąc nie chcąc, musimy postawić w środku naszego mieszkania. Aby zminimalizować poziom hałasu, można zdecydować się na kupno urządzenia wyposażonego w dwie rury miast jednej. To rozwiązania nieco droższe i rzadziej występujące na rynku. Osobiście rekomenduję zatem wentylatory tak zwane zewnętrzne. Trzeba zwrócić uwagę na serwis producenta, na to czy ma on w ofercie filtry do wentylacji jak też filtry do klimatyzacji- zobacz: filtry do klimatyzacji.
2019-01-07
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.