Jaki klimatyzator wybrać do mieszkania? Poradnik

Wielkimi krokami zbliża się wiosenny czas. Początek wiosny to odpowiedni moment dla tych wszystkich, jacy następnego lata nie chcą spędzić w ogromnym skwarze i myślą o kupnie klimatyzatora. Warto wiedzieć, co powinniśmy zakupić, jaki wentylator wybrać.

klimatyzator
Treści źródłowe: http://e-link24.pl/
Powinniśmy także z wyprzedzeniem zaprojektować odpowiednie prace budowlane. Jeszcze kilka lat temu klimatyzator (https://www.klimatop.pl/) w prywatnych mieszkaniach mogła kojarzyć się z luksusem dostępnym tylko dla nielicznych. Spadające ceny przyrządów powodują, że już za mniej aniżeli 2000 zł możemy stać się właścicielem sprzętu, które zagwarantuje nam miły chłodek w mieszkaniu. Gdy za oknem upał będzie lał się z nieba, ty będziesz wypoczywał w wygodnych warunkach. W naszym poradniku spróbuję odpowiedzieć na pytanie, który wentylator (zobacz|sprawdź wentylator przemysłowy) wybrać, aby jak najlepiej spełniał wasze wymogi- -> tutaj.

Kolejne treści

Co dobrze jest wiedzieć, wybierając drzwi i okna do domu

budynek
Wprowadził: Augustus Urbex
Treści źródłowe: http://www.flickr.com
Kończysz budowę budynku? Zaczynasz roboty wykończeniowe? Pamiętaj, iż jednym z najważniejszych elementów, od których powinieneś rozpocząć wyposażanie nowego domu, będzie dobór drzwi jak też okien. Pośród głównych elementów, na jakie musimy zwracać uwagę, jest jakość i klasa okien, typ szyb oraz ich własności izolacyjne.


Klimatyzatory ruchome. Na pierwszy rzut oka zdawać by się mogło, że to idealne rozwiązanie. Nie dosyć, że urządzenie rzeczywiście chłodzi, to jeszcze możemy ustawić go w tym pomieszczeniu, w którym aktualnie pomieszkujemy. Główną wadą wentylatora przenośnego jest konieczność skorzystania z otwartego, a przynajmniej uchylonego okna. Tenże sprzęt wymaga, ażeby gorące powietrze z wnętrza było odprowadzone na zewnątrz. Służą temu całkiem długie, giętkie rury o wielkości mniej więcej 10-15 cm, której wylot musimy umieścić za oknem. Wyłącznie w niektórych mieszkaniach odnajdziemy kratki wentylacyjne pomieszczone na zewnętrznych ścianach. Co to znaczy w praktyce? Dość spore straty energetyczne. Duża część pracy wentylatora ruchomego będzie zniwelowana poprzez ciągły dopływ gorącego powietrza z zewnątrz.

kimatyzacja
Treści źródłowe: pixabay.com
Drugą z wad ruchomych klimatyzatorów jest ich względnie wysoki poziom hałasu. Wszystkie fragmenty takie jak dmuchawa, a głównie sprężarka, zamontowane są w jednej obudowie, którą, chcąc nie chcąc, musimy postawić w środku naszego mieszkania. Aby zminimalizować poziom hałasu, można zdecydować się na kupno urządzenia wyposażonego w dwie rury miast jednej. To rozwiązania nieco droższe i rzadziej występujące na rynku. Osobiście rekomenduję zatem wentylatory tak zwane zewnętrzne. Trzeba zwrócić uwagę na serwis producenta, na to czy ma on w ofercie filtry do wentylacji jak też filtry do klimatyzacji- zobacz: filtry do klimatyzacji.
2018-08-22
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.