Jak zapewnić odpowiednią wentylację w budynku

W sezonie zimowym w szczególności dbamy o szczelność wnętrz, by nie wpuścić zimna a także zapewnić mieszkańcom komfortową temperaturę.


Tymczasem cyrkulacja powietrza jest nieodzowna dla naszego zdrowia oraz bezpieczeństwa.


wentylacja
Wprowadził: Daniel Jolivet
Treści źródłowe: http://www.flickr.com


sofa
Wprowadził: Anne Worner
Treści źródłowe: http://www.flickr.com


Nabiera szczególnego znaczenia szczególnie zimą, gdy bardziej narażeni jesteśmy na infekcje. Jakość powietrza w domach ma istotny wpływ na samopoczucie czy efektywną naukę. Okazuje się, iż ma ona też duże znaczenie w walce z infekcjami i alergiami, co jest wyjątkowo istotne w okresie zimowo-jesiennym, gdy jesteśmy na nie bardziej narażeni, a w mieszkaniach, w których nie zadbano o dobrą wentylację gromadzą się zarazki oraz alergeny.


Kolejne treści

W jaki sposób udekorować okno w sposób nowoczesny?

dom jednorodzinny
Wprowadził: shankar s.
Treści źródłowe: http://www.flickr.com
Znakomicie urządzone pomieszczenie to dbałość o szczegóły. Pomieszczenie w nowoczesnym stylu wymaga nie tylko należytego doboru barw a także zachowania minimalizmu w wyposażeniu, lecz też zaakcentowania charakteru aranżacji przez detale.


Pewnym z nich, mimo pozorów nadzwyczaj istotnym, będzie oprawa wnęk okiennych.


Rusztowanie
Wprowadził: John Salvino
Treści źródłowe: http://www.flickr.com


Najłatwiej sposobem zadbania o dobrą jakość powietrza w naszych domach jest wietrzenie wnętrz przez okna, o czym często zapominamy w czasie zimowym. Jest ono odpowiednie w wielu sytuacjach: o świcie, po wstaniu z łoża, po ablucji, w czasie kucharzenia, sprzątania, wysychania prania w środku pomieszczenia, a także po powrocie do mieszkania. Wietrzenie zapobiega również zbytniej wilgoci powietrza, jakiej oznaką jest parowanie wewnętrznych szyb, zatem tzw. kondensacja. Zjawisko owo jest naturalne i najbardziej zauważalne szczególnie w czasie zimy. Woda z wilgotnego powietrza skrapla się na ogół w zetknięciu z powierzchnią o temperaturze niższej niż temperatura otoczenia, częstokroć na szybach, nieodpowiednio docieplonej wnęce okiennej lub narożnikach okien.
1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.