Jak wyselekcjonować właściwy projekt domu?

Po wyselekcjonowaniu działki należy zastanowić się nad projektem domu. Trzeba określić parametry domu, a dodatkowo wytyczyć poszczególne pomieszczenia.


Rozmiar domku jest wypadkową wymogów jak też możliwości inwestora.


malowanie
Wprowadził: Dekoral
Treści źródłowe: Dekoral


Kolejne treści

Odpowiednie drzwi kupione w stolicy Dolnego Śląska

drzwi wrocław
Wprowadził: Henrik Mayor
Treści źródłowe: http://www.flickr.com
Jeżeli chcielibyśmy coś zakupić to musimy najpierw ogólnie zapoznać się z dostępnym asortymentem z danego działu. Prawda jest taka, że w dzisiejszych czasach posiadamy tak duży wybór wszytskiego, że łatwo się w tym zgubić, przez, co trzeba również brać pod uwagę to, że pierwsza rzecz, która przypadnie do gustu wcale nie musi się okazać dobrym wyborem.


Większa powierzchnia to więcej przestrzeni do wykorzystania, ale i większe koszty . Ważne jest, ażeby przewidując powierzchnię budynku przemyśleć, czy na przyszłość nie szykuje się powiększenie familii. osoby, jakie przewidują pracować w domku, muszą pomyśleć o odrębnym wnętrzu, jakie będzie spełniało rolę gabinetu. Gdy będą w nim przyjmowani interesanci, dobrze umieścić je w sąsiedztwie drzwi zewnętrznych. W naszym kraju największą wziętością cieszą się nowoczesne projekty małych domów. Są to projekty budynków z użytkowym poddaszem, względnie parterowych. Te drugie realizuje się o wiele łatwiej, albowiem odpada niezbędność wykonania solidnego stropu oraz schodów. Zaletą budynków parterowych jest także komfort użytkowania – w pozbawionym schodków budynku łatwiej przemieszczać się, przede wszystkim osobom starszym. I nie musimy martwić się, iż przemieszczające się pomiędzy kondygnacjami maluchy zlecą z ogromnej wysokości. Minusem tego typu domów jest względnie duża powierzchnia posadzki na gruncie, większe fundamenty i duża nawierzchnia - (tartan) dachu.


Kłopotem jest też ogromna nawierzchnia zabudowy, dlatego wielu inwestorów, szczególnie posiadaczy mniejszych parceli, decyduje się na wariant z poddaszem użytkowym bądź piętrowy.


W wypadku domów wielokondygnacyjnych, kluczową kwestią jest zaplanowanie położenia schodków. Tradycyjnie lokuje się je w odseparowanej klatce schodowej.
2018-04-04
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.