Jak wybrać idealny wkład kominkowy?

Kominek może stanowić główną dekorację domu, a jednocześnie służyć jako dodatkowy element systemu grzewczego. Nowoczesne wkłady kominkowe są znacznie bardziej praktyczne niż tradycyjne kominki otwarte. Aby wkład kominkowy mógł odpowiednio pełnić swoją funkcję, trzeba zwrócić uwagę nie jedynie na wygląd, ale także na jego parametry techniczne.


Zalety wkładów kominkowych


Nowoczesne wkłady kominkowe świetnie wpisują się w aktualne trendy w aranżacji wnętrz mieszkalnych.


Poza tym, wkłady kominkowe są najbardziej ekologicznymi źródłami ciepła. Spaliny (www.wkg.pl/oferta/branze/ochrona-srodowiska/) wydostające się z wkładów kominkowych są mniej zanieczyszczone niż te powstające ze spalania węgla, gazu, oleju, ale także spalin z tradycyjnych kominków otwartych.


Zioła na parapecie
Wprowadził: Global Panorama
Treści źródłowe: http://www.flickr.com


Ważne parametry


Przy zakupie wkładu do swojego domu należy zwrócić uwagę na wiele parametrów, które podaje producent. Na przykład powinniśmy sprawdzić sprawność wkładu kominkowego jaka podawana jest w procentach, która przedstawia ile min. energii powstającej podczas spalania drewna odzyskuje się w w postaci wytworzonego ciepła. Kolejnym kluczem wyboru wkładu kominkowego jest również moc nominalna - uśredniona w czasie, a nie maksymalna - można przyjąć, że na przykład 1 kW mocy kominka starczy do ogrzania ok. 25 m3 pomieszczenia. Istotne parametry to również średnia temperatura spalin (by kominek miał dużą sprawność oraz był bezpieczny w użytkowaniu, średnia temperatura spalin nie może przekraczać 400°C), zużycie drewna kominkowego (w czasie palenia powinno wynosić średnio 2,5 kg/h, przy mocy nominalnej 7 kW) oraz czas pracy kominka bez potrzeby uzupełniania opału (pojedynczy załadunek drewna powinien starczyć na min.

Zaloguj się na stronę twórcy (http://malesapd.pl/wdrozenia) - tam znajdziesz wiele ciekawych informacji, które zgłębią Twoją wiedzę na opracowany tu świeży temat.

10 godzin - można wtedy mówić o prawdziwie komfortowym korzystaniu z kominka).


Kolejne treści

Na co zwracają szczególną uwagę konsumenci – oferta nagrzewnic

nagrzewnica przenośna, domowa
Wprowadził: Daniel Oines
Treści źródłowe: http://www.flickr.com
Producent wychodzi w kolejnym sezonie z inną odsłoną sprzętów, takich jak właśnie nagrzewnice. Nieustanne zainteresowanie klientów wzbudzają szczególnie coraz większe ich opcje. Cechą typową dla kondensacyjnych nagrzewnic jest pełne ogrzewanie pomieszczeń. Szeroka regulacja pozwala na dopasowywanie się do wymaganych przez domowników warunków. Wymagania klientów są zwykle przez nich konkretnie określone, dzięki czemu łatwiej jest naszym fachowcom dostosować bieżącą ofertę do stawianych przez nich kryteriów.


Jeśli interesują kogoś wkłady kominkowe Wrocław ma naprawdę sporo do zaproponowania.


W tym mieście znajdziemy firmy specjalizujące się w sprzedaży nowoczesnych wkładów kominkowych, dzięki czemu będziemy mogli wybrać sprzęt dopasowany wyglądem i parametrami do naszych oczekiwań.
2020-01-21
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.