Jak remontować łazienkę? O jakich kwestiach szczególnie trzeba pamiętać?

Remont łazienki nie jest jedynie kwestią doboru najlepszych płytek. W takim momencie trzeba sobie odpowiedzieć na dużą liczbę ważnych zagadnień. Przede wszystkim ważne jest, w jakim miejscu położyć izolację przeciwwilgociową, lub nabywać brodzik, w jaki sposób rozmieścić światło w łazience lub stelaże podtynkowe (zobacz również) to najbardziej optymalny wybór? Do tego należy zaliczyć inne kwestie, czyli czym i w jaki sposób wykończyć ściany w łazience, czy powinniśmy zainwestować w ścianki prysznicowe i co zrobić, jeśli posiadamy małą łazienkę?


Dobrze odpowiedzieć choćby na kilka tak postawionych pytań. Rozpocząć należy od izolacji przeciwwilgociowej, gdzie warto ją układać? Odpowiedź jest dosyć oczywista, gdyż w każdym miejscu narażonym na bezpośredni kontakt z wodą. Blisko umywalki izolacja musi rozpoczynać się od podłogi, by sięgnąć około 50 cm ponad baterię umywalkową, a jednocześnie na boki poza jej krawędzie. Wokoło kabiny prysznicowej zabezpieczenie ścian powinno sięgać co najmniej 20 cm ponad miejsce zamocowania słuchawki prysznicowej. [
www.bridom.pl/kabiny-natryskowe/scianki-prysznicowe
Wprowadził: Kuchinox
Treści źródłowe: Kuchinox
]Najbardziej korzystnie jednakowoż wykonać je do samego sufitu. Po boku natomiast izolacja powinna wystawać poza kabinę w okolicach pięćdziesięciu centymetrów. W wielu łazienkach można natrafić na ograniczenia, bardzo znanym jest niewystarczające miejsce na brodzik. Co więc zrobić, żeby nie go zakupować? Można odpowiednio wyprofilować podłogę, ażeby zainstalować w niej odpływ, lecz na początku dobrze sprawdzić czy tego rodzaju rozwiązanie rzeczywiście będzie najbardziej korzystne. Pamiętać należy bowiem, że w każdym z natrysków oprócz izolacji podłogi powinna być wykonana izolacja ścian.

1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.