Jak remontować łazienkę? O jakich kwestiach szczególnie trzeba pamiętać?

Remont łazienki nie jest jedynie kwestią doboru najlepszych płytek. W takim momencie trzeba sobie odpowiedzieć na dużą liczbę ważnych zagadnień. Przede wszystkim ważne jest, w jakim miejscu położyć izolację przeciwwilgociową, lub nabywać brodzik, w jaki sposób rozmieścić światło w łazience lub stelaże podtynkowe (zobacz również) to najbardziej optymalny wybór? Do tego należy zaliczyć inne kwestie, czyli czym i w jaki sposób wykończyć ściany w łazience, czy powinniśmy zainwestować w ścianki prysznicowe i co zrobić, jeśli posiadamy małą łazienkę?

Dobrze odpowiedzieć choćby na kilka tak postawionych pytań. Rozpocząć należy od izolacji przeciwwilgociowej, gdzie warto ją układać? Odpowiedź jest dosyć oczywista, gdyż w każdym miejscu narażonym na bezpośredni kontakt z wodą. Blisko umywalki izolacja musi rozpoczynać się od podłogi, by sięgnąć około 50 cm ponad baterię umywalkową, a jednocześnie na boki poza jej krawędzie. Wokoło kabiny prysznicowej zabezpieczenie ścian powinno sięgać co najmniej 20 cm ponad miejsce zamocowania słuchawki prysznicowej. [
Panel czy kolumna prysznicowa?
Wprowadził: Kuchinox
Treści źródłowe: Kuchinox
]Najbardziej korzystnie jednakowoż wykonać je do samego sufitu. Po boku natomiast izolacja powinna wystawać poza kabinę w okolicach pięćdziesięciu centymetrów. W wielu łazienkach można natrafić na ograniczenia, bardzo znanym jest niewystarczające miejsce na brodzik.

Zobacz bez obaw ten udostępniony poniżej materiał. Prezentuje on pokrewną problematykę, zatem z pewnością też będzie dla Ciebie interesujący.

Co więc zrobić, żeby nie go zakupować? Można odpowiednio wyprofilować podłogę, ażeby zainstalować w niej odpływ, lecz na początku dobrze sprawdzić czy tego rodzaju rozwiązanie rzeczywiście będzie najbardziej korzystne. Pamiętać należy bowiem, że w każdym z natrysków oprócz izolacji podłogi powinna być wykonana izolacja ścian.


Kolejne treści

Termoizolacja w granulkach

rynny
Termoziolacja w granulkach doskonale sprawdza się w miejscach, jakie trudno ocieplić płytami w sposób umożliwiający uchować ciągłość ocieplenia. Nadaje się tak do nowo stawianych, jak również do remontowanych domków.


Tym sposobem możesz ocieplać trudno dostępne przestrzenie stropodachów i dachów skośnych konstruowanych z wiązarów kratowych, pod jakimi nie będzie poddasza użytkowego.

kabina prysznicowa
Wprowadził: Profundo PR
Treści źródłowe: Profundo PR
Gotowy “brodzik bez brodzika”, po uwzględnieniu wszystkich warstw zajmujących dwanaście-piętnaście centymetrów, nie powinno wystawać wyżej niż poziom podłogi. Jak strop ma grubość około piętnastu centymetrów, to musimy liczyć się z tym, że podłączenie odpływu od niego do pionu kanalizacyjnego wypadnie w pomieszczeniu poniżej. Jeżeli jest grubszy, odpływ zmieści się w warstwach podłogi, ale konstruktor musi zadecydować, czy zagłębienie na podejście kanalizacyjne nie będzie osłabiać konstrukcji stropu. Powinniśmy o tym są to jedne z wielu problemów w zakresie remontowania łazienki to jednakże bardzo istotne.
2019-05-17
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.