Jak nabyć nowiuteńkie mieszkanie?

Kupując nowe mieszkanko w zakończonej inwestycji bądź na wtórnym rynku, mało ryzykujesz. Jednakże, gdy planujesz powierzyć pieniądze deweloperowi, miej się na baczności.


Na szczęście nie musisz już kupować przysłowiowego "kota w worku", dlatego że od jakiegoś czasu obowiązuje ustawa o ochronie praw nabywców domu jednorodzinnego zwana deweloperską.


fundamenty
Wprowadził: Wajnert
Treści źródłowe: http://www.wajnert.pl


Informacyjny prospekt jest to z pewnością pierwsza rzecz, którą powinieneś się zainteresować. Pamiętaj, że to nie jest folder reklamowy z obietnicami, z których deweloper może się wycofać. Wszelkie spisane w prospekcie dane dotyczące owej firmy jak też jej inwestycji będą dla niej wiążące.


domy na sprzedaż pisarzowice
Wprowadził: Portal Jak-Budowac.pl
Treści źródłowe: http://www.flickr.com


Choć prospekt jest dość skomplikowany, to warto go szczegółowo zbadać. Dowiesz się np., czy deweloper jakieś inwestycje zrealizował, czy może jest debiutantem. W prospekcie firma oznajmia, czy jest właścicielem działki, czy nie jest ona obciążona hipoteką etc. Uwaga! Jeżeli chodzi o domy na sprzedaż Pisarzowice, koniecznie zwróć uwagę, czy w informacyjnym prospekcie dewelopera i w umowie z deweloperem jest zawarta wiadomość o tym, czy bank, który kredytuje go, zgodził się na bezobciążeniowe wyodrębnienie poszczególnych lokali. Jeżeli tak, to oznaczałoby, iż w razie plajty przedsiębiorstwa apartamenty nie będą obciążone hipoteką banku. Mówiąc inaczej, twe prawa będą w pełni ochraniane.


Kolejne treści

Jakim sposobemwarto ochronić domowy kominek?

kominek
Wprowadził: Son of Groucho
Treści źródłowe: http://www.flickr.com
Pragnieniem wielu z nas jest posiadanie kominka we własnym miejscu zamieszkania. Niemniej tymczasem okazuje się, że w blokach mieszkalnych często jest to zadanie niemożliwe do wykonania, lub potrzebujące ogromnych kosztów finansowych. takim przywilejem dysponują lokatorowie domów jednorodzinnych, którzy bez jakiegokolwiek zatroskania mogą cieszyć się z pełni funkcjonalnych kominków domowych. Niemniej natomiast jego posiadanie nie jest związane jedynie z samymi korzyściami.


A gdy w księdze wieczystej nieruchomości, na której powstaje inwestycja, wprowadzona jest już hipoteka banku, a ów nie wyraził zgody na bezobciążeniowe odgraniczenie lokali? Wówczas to on zaspokojony będzie jako pierwszy. Zaryzykujesz więc, że utracisz wszystko.
2017-12-05
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.