Jak dobrze wybrać projekt domku?

Na co zwrócić uwagę wybierając projekt mieszkaniu? Czym się pokierować: bryłą budynku, dachem, liczbą przyszłych lokatorów czy zaprojektowanym tarasem?


Obecnie na rynku jest dostępnych paręnaście tysięcy projektów gotowych.


opłaty
Wprowadził: Arjan Richter
Treści źródłowe: http://www.flickr.com


Kolejne treści

Ekologiczne źródła prądu w waszym domu

extinguisher
Wprowadził: zombieite
Treści źródłowe: http://www.flickr.com
Na przestrzeni ostatnich, dziesięciu lat, na całym globie w znaczący sposób wzrosła wrażliwość na nadchodzące losy całej planety. Mieszkańcy w końcu zdali sobie sprawę, że jeżeli nie przestaniemy niszczyć Ziemi, za kilka dekad nasi potomkowie nie będą mieli gdzie żyć.


Jeszcze kilka lat wstecz było ich o połowę skromniej. Jakim sposobem z takiej ilości wybrać ten jedyny, zakładając, że „budujemy jeden domek na resztę życia”? Większość inwestorów wybiera swój wymarzony projekt budynku, bo jest „piękny”. Jednak, tak jak w życiu, to, że projekt jest śliczny, nie oznacza, iż dom będzie funkcjonalny. A wszak o to właśnie chodzi: aby domek spełniał swą rolę – aby nam się znakomicie, funkcjonalnie zamieszkiwało, a nie żeby sąsiedzi admirowali z zachwytem oraz nutką zazdrości, iż jest piękny. To dość rozpowszechniony błąd pośród inwestorów. Budowa domu jest niezaprzeczalnie inwestycją poważną, absorbującą czas a także pieniądze, dlatego też warto troszeczkę czasu poświęcić na wybór stosownego projektu, tak pod kątem swoich wymagań, jak i wytycznych z planu zagospodarowania obszaru.


Gdy mamy już za sobą zmagania z planem miejscowym i przeanalizowane wymiary parceli, teraz skoncentrujmy się na tym, czego ja – jako przyszły użytkownik mieszkania – wymagam od projektu? Na co zwrócić uwagę pod względem funkcjonalności? Kiedy decydujemy się na projekt budynku, warto jest wyimaginować sobie codzienną ścieżkę funkcjonowania w domu. Wyselekcjonujmy projekt domu (dism.pl) domu na miarę swych możliwości i wymogów.

Uczciwie zalecamy ten link (https://thermagen.pl/dla-uzytkownika/oferta/cennik/) wszystkim, którzy bezskutecznie poszukują materiałów o pokrewnej tematyce oraz które są tak samo emocjonujące. Kliknij i sprawdź!

Nie sztuka pobudować ogromny dom, później trzeba go jeszcze utrzymać. Najodpowiedniej wybrać zatem projekt domu z optymalną powierzchnią dobraną do liczby osób w rodzinie.


Przemyślmy możliwie gruntownie ilość potrzebnych wnętrz w mieszkaniu, nakreślmy "na oko" pomieszczenia i ich metraż, zsumujmy powierzchnię naszego budynku, oszacujmy jego koszty budowy, abyśmy mieli pewność, iż na takiej powierzchni będzie nam wygodnie, ale i stać nas na ów dom. Obadajmy projekty domów z garażem dwustanowiskowym jeżeli posiadamy więcej niż jeden samochód.
2019-03-22
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.