Jak dobrać odpowiednie listwy do podłogi, które dobrze się prezentują oraz spełniają swoje funkcje

W czasie wykańczania domu, jednym z najważniejszych elementów jest podłoga. Jeśli zdecydowaliśmy się przykładowo na panele, konieczne jest też przymocowanie odpowiednich listew przy podłodze. Listwy przypodłogowe nie tylko są bardzo istotne estetycznie, ale też mogą spełniać inne funkcje. Można na przykład ukryć za nimi rozmaite przewody elektryczne, które trzeba poprowadzić przez cały pokój.

Drzwi techniczne Guardia
Wprowadził: INVADO
Treści źródłowe: INVADO
Dzięki nim możemy zamaskować nieładnie wyglądające przestrzenie między ścianą a położonymi panelami. Listwy podłogowe muszą być dobierane przede wszystkim do koloru podłogi i jej faktury, tak aby stanowiły z podłogą jednolitą całość.

Prezentowany materiał jest dla Ciebie intrygujący? Z pewnością zaciekawi Cię również nowa wiadomość (http://wykladzinydywanowe.com.pl/), która ma podobne kwestie.

W sklepach oferowane jest kilka typów listew. Gdy mamy problemy z krzywymi ścianami, można kupić listwy przypodłogowe z gumkami, które Można idealnie możemy dopasować do każdej ściany. Bardzo wytrzymałe będą te, które są mocowane na kołkach, do przyległej ścian. W takim przypadku jednak, równa ściana jest niezbędnym elementem, by tego typu listwy prezentowały się odpowiednio tudzież były dobrze dopasowane - tutaj.

Oprócz koloru podłogi możemy też dobrać listwy do barwy drzwi. Niezależnie od tego czy wybieramy drzwi techniczne albo wykonane z drewna, powinny być dosyć podobne fakturą tudzież kolorem tak samo do podłogi jak tez do zamontowanych listew. W obecnych czasach głownie stosuje się proste listwy, jakiś czas temu niezwykle modne były listwy z tak zwanym "brzuszkiem", które nadal można spotkać w wielu domach.

Listwy wykonywane są z drewna albo tworzyw sztucznych, które imitują drewno.

Jeśli poszukujesz odpowiedzi na nurtujące Cię zagadnienia związane z tą problematyką, to kliknij tu i sprawdź - z pewnością Cię to zaciekawi!

W przypadku podłogi z drewna najładniej będą wyglądać również listwy z drewna. Tworzywa sztuczne bardzo źle komponują się z naturalnym tworzywem, z którego zrobiona jest podłoga.

Wybierając listwy, musimy zwrócić szczególną uwagę głównie na ich cechy użytkowe. Wygląd też jest istotny, jednak głównym ich zadaniem jest zakrywanie nieestetycznych szczelin dylatacyjnych. Listwy dopasowujemy pod kolor podłogi jak również drzwi, a w przypadku naturalnych drewnianych podłóg wybieramy również listwy z naturalnego tworzywa.
2019-11-15
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.