Jak wybrać balustrady na balkony? Na co należy zwracać uwagę?

Balustrady balkonowe, czyli barierki, w rzeczywistości spełniają dwie bardzo istotne funkcje. Jedna z nich jest zabezpieczająca, druga dekoracyjna. W każdym miejscu, gdzie jest balkon są obowiązkowe, natomiast w domkach jednorodzinnych może być ich nawet parę sztuk. Kiedy planujemy kupić odpowiednie balustrady dochodzimy do konkluzji, że na rynku jest faktycznie spory wybór, zarówno pod kątem typów, a też materiałów. Jakiego typu więc wybrać, aby było właściwie?


balustrada balkonowa
Wprowadził: Xella Polska Sp. z o.o.
Treści źródłowe: Xella Polska Sp. z o.o.
Podczas wyboru balustrad powinniśmy kierować się kilkoma istotnymi wytycznymi. Najistotniejsze, aby liczyć się ze stylem i powierzchnią określonego budynku. Jak natomiast jest to blok hale (zobacz czytaj resztę pod adresem) kamienica, w której jest większa ilość balkonów, to powinniśmy uwzględnić również pozostałe balkony. Nowe barierki powinny z pewnością pasować do wyposażenia balkonu oraz okien, więc powinni zachować jednorodność materiałów, ale także kolorystykę oraz proporcje.

Przy doborze dobrze dopasowanej balustrady bardzo ważny jest kształt balkonu. Odmiennie np. ocenia się balkony lub tarasy zaokrąglone, które posiadają kształt litery U lub (sprawdź te propozycje) C, gdyż wymagają one bardziej znacznej uwagi. Na pewno są bardziej problematyczne niż takiego typu najbardziej popularne zaprojektowane na podstawie prostokąta. Jeszcze bardziej znacznej precyzji wymaga właściwe wygięcie balustrad i barierek, co nie jest łatwe. Bardzo ważne są też proporcje, ponieważ nie możemy zamontować zbyt niskiej lub wysokiej balustrady, ani również takiej, jaka będzie miała zbytnio szeroko rozstawione określone szczeble. Niezwykle istotne jest dobranie ładnej oraz komfortowej w użyciu poręczy oraz elementów które wypełniają balustradę, ponieważ to na nich będzie skupiona uwaga oglądających.

1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.