Jakim sposobem zaaranżować nowocześnie pokój sypialny oraz pokój dla dziecka?

Jednym z najchętniej wybieranych stylów do wykańczania i urządzania wnętrz jest styl nowoczesny. Co ciekawe, w każdym czasie ta nowoczesność jest pojmowana inaczej i obejmuje inne elementy. To, co mogło być nowoczesne dwie dekady temu, aktualnie nie ma z tym stylem nic wspólnego. Wynika to z bardzo szybkiego rozwoju różnorodnych technologii, jak również z gwałtownymi zmianami obowiązujących mód, również jeśli chodzi o wykańczanie i dekorowanie wnętrz.


Dekoracje ścienne, półki
Wprowadził: Scott Lewis
Treści źródłowe: http://www.flickr.com
Nowoczesne wnętrza to przede wszystkim te, które zawierają elementy innowacyjne w danym okresie. Od dłuższego czasu nowoczesność domów i mieszkań zakłada w pierwszej kolejności minimalizm w ilości elementów. Ogranicza się więc liczbę mebli do tych niezbędnych, a także ogranicza liczbę elementów ozdobnych - rekoforma.pl/meble-loftowe/. Pomieszczenia tego rodzaju sprawiają nieraz wrażenie zimnych i niezbyt przytulnych; nie każdy mógłby w takich mieszkać.

Pokój dziecinny

Pokój dziecięcy to bardzo specyficzne pomieszczenie. W urządzaniu i kupowaniu potrzebnych akcesoriów należy kierować się przede wszystkim potrzebami i komfortem pociechy. Tak więc w wielu przypadkach można zrezygnować z przesadnego dopasowywania takiego pomieszczenia do stylu całego mieszkania.

Pokój dla dziecka może z kolei zawierać akcesoria nowoczesne, na przykład w postaci kolorowych mebli z ekologicznych materiałów czy ręcznie robionych maskotek. W takim pomieszczeniu jednak postulat minimalizmu należy raczej porzucić, skupiając się na komforcie dziecka. Można natomiast zastosować innowacyjne pomysły w zakresie zagospodarowania wolnego miejsca, jak na przykład łóżko piętrowe z miejscem do nauki pod spodem.

masywne podwójne łoże
Wprowadził: kgalstyan2003
Treści źródłowe: http://www.flickr.com
Sypialnia

Pomieszczenie, jakim jest sypialnia, świetnie pasuje do urządzenia w sposób nowoczesny. Styl ten bowiem nie sprzeciwia się wygodzie, a wręcz w dużej liczbie przypadków ją gwarantuje. Dlatego w sypialni dobrze jest zastosować na przykład nowoczesne materace na łóżko. Wybór takiego materaca uzależniony jest od osobistych preferencji, a dobra decyzja zapewni ogromny komfort spania. Projekt sypialni może również Zakładać innowacyjne oświetlenie (rekoforma.pl/oferta/oswietlenie/), niezwykle przydatne w tego rodzaju wnętrzach. Oświetlenie to może być regulowane z użyciem specjalnego pilota.
2017-08-18
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.