Instalujemy taśmy LED

LED to największe osiągnięcie w obszarze oświetlenia od czasu wynalezienia energii elektrycznej! Świeci przez ponad dwadzieścia lat, może zostać wbudowana w lampy o nowoczesnym designie oraz wyczerpuje zaledwie cząsteczkę prądu potrzebnego żarówkom tradycyjnym. Diody LED to zrównoważony oraz skuteczny produkt. Producent oświetlenia LED ma w swej ofercie zarówno żarówki LED jak też żyrandole z już wkomponowanymi diodami LED.

Żarówka LED
Wprowadził: Butz.2013
Treści źródłowe: http://www.flickr.com


Lampy led
Technologia LED niesie z sobą niemało zalet ale też swoistych wymagań. W związku z tym instalowanie oświetlenia ledowego nie jest takie łatwe. Względnie łatwo jest nieumyślnie uszkodzić diody czy o wiele skrócić ich wytrzymałość. W związku z tym poniżej spróbujemy pomóc Państwu uniknąć często popełnianych omyłek montażowych. Jak zamontować oświetlenie LED.

Istnieje nieco generalnych zasad, którymi należy się pokierować podczas montowania aparatów elektronicznych a szczególnie układów opartych o żarówki LED. Należy uważać na elektrostatykę Części elektroniczne (w tym także diody LED) są wrażliwe na rozładowania elektrostatyczne. W związku z tym najlepiej jest wyrobić sobie nawyk by przed dotknięciem taśmy ledowej najpierw rozładować ładunek elektrostatyczny na skórze np. poprzez dotknięcie kaloryfera albo innego uziemionego przedmiotu z metalu. Bardzo narażone na uszkodzenie są elementy niepodłączone do niczego, jednak w niesprzyjających okolicznościach te już podłączone mogą też ulec uszkodzeniu

Oprawy Led

Kable w murach starajmy się kierować bądź w pionie bądź w poziomie a nie na skos. Uprości to przewidzenie trasy przewodu po wykończeniu ściany. Zwracajmy uwagę na promień gięcia przewodów. Każdy przewód posiada sprecyzowany promień gięcia.

Powyższy ciekawy wpis (http://anir.pl/galerie/kuchnia-nowoczesna-bialy-polysk-z-blatem-ciemny-beton/) przygotowywaliśmy dla Ciebie niezwykle skrupulatnie. Mamy nadzieję, że Ci się spodoba i wejdziesz na naszą następną witrynę.

Nie wolno przewodu krzywić mocniej, bo może wtedy stracić swe własności lub zniekształcić sygnał przez niego płynący.Wszelkie urządzenia elektroniczne generują jakieś ciepło. Pewne mniej, inne więcej, jednak należy to ciepło brać pod uwagę podczas projektowania lokalizacji urządzeń. Z reguły najmocniej grzejącymi się urządzeniami bywają zasilacze oraz wzmacniacze.

Trzeba więc dla tych urządzeń przewidzieć takie miejsce zamontowania ażeby umożliwić decentralizowanie ciepła przez nie generowanego. Tak więc wpychanie zasilacza ciasno między wełnę mineralną to z pewnością kiepski pomysł. Więcej informacji znajdziesz na tej stronie
2020-04-28
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.