idealna myśl!

Warszawa, stolica Polski, miasto, w którym wielu rodaków znajduje stałe zatrudnienie i pragnie zakupić lokal mieszkalny. Rynek mieszkań w Warszawie jest jednak bardzo nietypowy i należy dobrze przemyśleć zakup nieruchomości.

mieszkanie - kuchnia
Wprowadził: Mikhail Golub
Treści źródłowe: http://www.flickr.com
Mieszkania w Warszawie są dużo droższe niż w pozostałych miastach w Polsce. Za mieszkanie w centrum trzeba zapłacić bardzo dużo, bez względu na to, czy interesuje nas nowa inwestycja, czy mieszkania z drugiej ręki. Najtańsze są lokale w dzielnicach peryferyjnych, ale jeśli każdego dnia musimy dojeżdżać do pracy do centrum Warszawy, to należy przemyśleć, czy będą dla nas opłacalne trudne, długie dojazdy. Jeśli chodzi o mieszkania Grochów jawi się jako rozsądne rozwiązanie, w ogóle mieszkania na Pradze są dość tanie, a zarazem mają dogodną lokalizację, bowiem dzielnica jest położona niedaleko warszawskiego centrum.

Warszawski rynek nieruchomości nieustannie ulega rozwojowi. Z każdym rokiem przybywa nowych inwestycji. Jeśli chodzi o mieszkania na Pradze, to dostrzegalny jest trend polegający na realizacji mieszkań dwupokojowych oraz luksusowych apartamentów o wysokim standardzie. Praga Północ posiada mieszkania w cenie około 7000 zł za mkw, Praga Południe ma propozycje o prawie 1000 zł drożej za metr. Jeśli chodzi o dobre miejsce do mieszkania Grochów wydaje się dobrym wyborem, ponieważ w tej części Pragi możliwość niespiesznego życia łączy się z dobrze przygotowaną infrastrukturą miejską. Zastanawiając się, czy bardziej opłaca się nabywać mieszkania nowe, czy z drugiej ręki, to również tu wiele zależne jest od położenia. Im bliżej warszawskiego śródmieścia, tym wyższe ceny starszych nieruchomości.

m3
Treści źródłowe: flickr.com
Miejmy na uwadze, iż nabywając mieszkanie w starym budownictwie, musimy liczyć się z dodatkowymi wydatkami, bo pokoje będą potrzebować remontu. Na rynku nowych mieszkań możemy skusić się albo na apartament w pełni zaaranżowany, albo na nieruchomość w stanie deweloperskim, w której sami zadecydujemy o tym, jak wnętrza będą wykończone. Na naszą decyzję wpływ powinna mieć nie tylko cena lokalu, ale także kwestia tego, przez jaki czas możemy czekać z wprowadzeniem się – poważny remont to inwestycja, która zajmie nam co najmniej kilka miesięcy.


Kolejne treści

Szukanie mieszkania nad morzem, w trakcie zimy.

mieszkanie
Wprowadził: Bill Wilson
Treści źródłowe: http://www.flickr.com
Każdy, kto szukał mieszkania nad morzem, jest świadomy, że zupełnie w inny sposób toczy się szukanie mieszkań nad morzem, w porze zimowej, a zupełnie inaczej w porze letniej. Jest to powiązane w głównej mierze z tym, że latem całość procedury może potrwać dłużej. Dużo osób bowiem odwiedza biura nieruchomości, podczas gdy przykładowo będzie myśleć o kupnie lokum tylko na wakacje.
2018-02-05
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.