Fototapeta, czyli fajny, a przy tym niekosztowny pomysł na zmianę twojego wystroju!

Pewien odsetek ludzi fajnie czuje się w raz urządzonym domu. Oni nic nie pragną zmieniać. Niektórzy z nas jednakże po pewnym okresie odczuwają mocną potrzebę jakiejkolwiek zmiany. I dla nich dedykowany jest ten artykuł.
Zdarza się, iż chcielibyśmy przeprowadzić niewielkie zmiany w wystroju naszego mieszkania, ale przeraża nas generalny remont. Nawet przy pomocy całego dostępnego profesjonalnego sprzętu do malowania raczej nie uda nam się wykonać go tak, aby nie trzeba było po tym gruntownie posprzątać. Gdy szukacie alternatywy, to może powinniście myśleć o fototapecie?
Fototapeta
Wprowadził: Fotolia
Treści źródłowe: Fotolia
Oczywiście ścianę trzeba także do tego przystosować - odmiennie w zależności od tego, czy znajdowała się na niej farba, tapeta czy też jest ona świeża, ale i efekt, jaki możemy otrzymać różni się bardzo od zwykłego malowania. W sprzedaży są fototapety nasączone klejem, który po prostu należy aktywować poprzez kontakt z wodą, dlatego ich naklejanie nie jest procedurą skomplikowaną.

Gdy już zdecydowaliście się na fototapetę, w szukaniu odpowiedniego obrazu najlepiej rzecz jasna wspomóc się siecią. Jeśli chodzi o wzory, to mamy do wyboru rozmaite fototapety miasta Fixar i pejzaże, zwierzęta i rośliny, malarstwo. Dla miłośników współczesnej architektury może przedstawiać fototapeta mosty sławnych konstruktorów lub wieżowce. Widoki przyrody również mają przeważnie duże powodzenie, lecz my teraz chcemy podpowiedzieć, jak ciekawie zaaranżować te z innej kategorii, czyli na przykład fototapety miasta, jakie jest nam bliskie, czy jakie wspominamy z urlopów i innych wyjazdów. Zdjęcie części naszego ukochanego miasta może nam posłużyć jako motyw przewodni całego wnętrza. Co powiecie tapetę z fragmentem Paryża czy Nowego Jorku, a później dorzucenie paru przedmiotów, jakie stylistycznie będą do niej pasować? Nie muszą to nawet być meble, wystarczy poszukać wśród materiałów, lamp czy pozostałych drobiazgów, które będą nam się jakoś kojarzyły. Taki manewr sprawi, iż codziennie będziemy się czuć jak na urlopie.


Kolejne treści

Pokój jadalny z snów

stół
Wprowadził: Erich Ferdinand
Treści źródłowe: http://www.flickr.com
Jeśliby zrobić ankietę wśród znajomych i wypytać o ukochane pomieszczenie w domu, bez wątpienia wielu wskazałaby na kuchnię. Nie ma co kryć, że dokładnie to wnętrze jest swoistym sercem naszego domu. To tutaj przyrządzamy posiłki, które później z całą rodziną jemy przy wspólnym stole. To w kuchni zazwyczaj dochodzi do ważnych rozmów między rodzicem, a pociechą. Także w kuchni zwykle gospodynie spędzają wolne chwile z przyjaciółkami przy filiżance świeżo zaparzonej kawy. Nie wyobrażamy sobie mieszkania bez kuchni.

Fototapeta może być również pobudką do działania. Na przykład dla wędrowców odpowiednia powinna być fototapeta mosty - najnowszy artykuł przedstawiająca. Te największe w świecie, czy taki obraz nie powoduje natychmiastowej chęci ponownego wyjazdu?

Mamy nadzieję, iż udało się nakłonić was do zastosowania tego rodzaju pomysłu w urządzaniu waszego mieszkania.
2019-01-11
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.