Energia słoneczna jako lek na awarie prądu

Alternatywne metody otrzymywania energii elektrycznej zyskuje na popularności. Źródłem takiej sytuacji jest na pewno drożejąca energia wytwarzana ze spalania naszego, krajowego węgla kamiennego, jaki jest na wyczerpaniu.


odzwierciedlenie - sport
Wprowadził: Rober Xtreet
Treści źródłowe: http://www.flickr.com


Kolejne treści

Agregaty wytwarzające prąd - czyli, przenośny sprzecik do wytwarzania prądu

agregaty
Wprowadził: elyob
Treści źródłowe: http://www.flickr.com
Wynalezienie prądu jest pojedynczą spośród najwspanialszych rzeczy jakie uczyniliśmy w dziejach naszego istnienia, która to jeżeli dobrze pomyśleć, jest równoznaczna wraz z wynalezieniem przez prehistorycznego człowieka kółka.


Faktem jest, iż najpłytsze złoża węgla znajdują teraz na głębokości bagatela kilometra pod powierzchnią gruntu, dlatego jest dwukrotnie droższy niźli jeszcze dekadę temu.


kolektory fotowoltaiczne
Wprowadził: Rose Physical Therapy Group
Treści źródłowe: http://www.flickr.com


Konwencjonalne sposoby generowania energii ani trochę nie są czymś nowatorskim. Na początku człowiek zbudował koło młyńskie napędzane potokiem, kolejno wiatrak, tam gdzie nie było dostępu do rzeki. W wiekach XVIII i XIX każdy mieszkaniec amerykańskiej prerii posiadał prywatny wiatrak (zobacz|sprawdź wiatrak sufitowy). Nawet do dziś, tam gdzie nie ma dostępu do sieci energetycznej farmerzy posiadają wiatraki. Natomiast najmłodszym wynalazkiem są systemy fotowoltaiczne, jakie pozyskują energię z promieni słonecznych. W tym artykule poradzimy w jaki sposób najlepiej wykorzystać energię Słońca. Kolektory fotowoltaiczne nie są skomplikowanymi urządzeniami, więcej na temat kolektorach fotowoltaicznych przeczytacie tu. Działają one w tak samo jak liście, czyli zamieniają energię cieplną w energię elektryczną, zaś w przypadku roślin w ATP. Rośliny są mądrymi stworzeniami, ponieważ, iż zawsze patrzą w stronę największego nasłonecznienia. Kolektor, nie ma znaczenia czy jest o pięcio lub sześćdziesięcio watowy, musi być jak najefektywniej ustawiony na działanie promieni słonecznych. Najlepszym miejscem jest oczywiście dach - (kliny dachowe), gdyż jest oświetlany niemalże rok i jest zwykle najwyżej leżącym punktem. W okresie letnim zgromadzona energia elektryczna winna starczyć do spełnienia potrzeb całej rodziny, zaś w okresie grzewczym winniśmy być w stanie ograniczyć wysokość rachunków za ogrzewanie domu o jakieś trzydzieści do nawet czterdziestu %.


Systemy fotowoltaiczne składają się z kolektorów i dopiętych do nich przetworników energii cieplnej na elektryczną, potem łączą się z naszą siecią domową, o której informacje ma Zielona Firma.


Pozyskiwanie energii elektrycznej ze słonecznej jest jak na złość ciągle bardzo drogie, lecz jeśli planujecie mieszkać jeszcze przez następne dwadzieścia do trzydziestu lat w tym samym miejscu, inwestycja się zwróci.
2017-12-16
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.