Do czego dzisiaj są wykorzystywane elastomery natryskowe?

Są to materiały sztuczne albo naturalne, jakie posiadają cechy podobne do kauczuku czy gumy. Są to niezwykle miękkie materiały i odznaczają się dużą odkształcalnością.
wody gruntowe
Wprowadził: AWBUD Wyroby Betonowe
Treści źródłowe: AWBUD Wyroby Betonowe


Najbardziej znanym tego typu surowcem jest kauczuk.


Kauczuk z kolei można rozdzielić na tworzywo sztuczne i naturalne. Kauczuk naturalny jest bardzo plastycznym ciałem stałym o brunatnym kolorze. Poddanie naturalnego kauczuku procesowi wulkanizacji zezwala na uzyskanie z niego ebonITu bądź gumy. Kauczuk syntetyczny natomiast ma właściwości analogiczne do kauczuku naturalnego, ale otrzymywany jest przeważnie w procesie polimeryzacji różnych związków. Guma, jaką otrzymujemy w wyniku wulkanizacji naturalnego lateksu lub kauczuku sztucznego, może być użyta w przemyśle obuwniczym lub chemicznym. Jak widzimy elastomery zastosowanie mają bardzo duże w naszym przemyśle. Z tego względu, że elastomery posiadają innowacyjne właściwości, mogłyby zastępować typowe izolacje i stanowią przy tym skuteczną barierę zabezpieczającą przed stratą ciepła i mechanicznymi uszkodzeniami. Niemal natychmiast po nałożeniu warstwy z elastomerów, można chodzić swobodnie po danej powierzchni oraz jeździć po niej samochodami.


klimatyzatory
Wprowadził: SLAC National Accelerator Laboratory
Treści źródłowe: http://www.flickr.com


W celu otuliny są wykorzystywane elastomery (poznaj więcej) natryskowe.

Zaprezentowany zagadnienie opisaliśmy mając na myśli Twoje oczekiwania. Czekamy na twoją opinię, czy spodobał Ci się opis. Daj nam znać - przejdź do oferty .

Są to nowatorskie dwuskładnikowe substancje, które mieszają się bardzo szybko w chwili zetknięcia się z powierzchnią, jaką mają pokrywać. Przez to wytworzona jest na niej bezstykowa warstwa, która odznacza się dużą elastycznością, ale jest niezwykle odporna i mocna.
Ochronne warstwy z elastomerów natryskowych odporne są na oddziaływanie czasu czy niesprzyjających czynników klimatycznych. Stosowane są w transporcie do zabezpieczenia części samochodów i pojazdów specjalnych. Elastomery natryskowe mają również zastosowanie na pokładach okrętów do zabezpieczania ich przed rdzą.
2019-01-15
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.