Dlaczego trzeba ocieplić garaż i jakich surowców do tego użyć?

Warto ocieplić garaż, ponieważ niemiłe jest wsiadanie do zimnego auta w okresie zimowym. Mógłby on być także połączony z warsztatem, gdzie często majsterkujemy. Można by ocieplić także garaż murowany jak i ten z blachy.


Murowany garaż jest albo częścią budynku mieszkalnego albo - www.archimania.pl/wydarzenia/item/7800-swieto-kamienia-wedlug-wkg.html - jest dobudowany z boku domu oraz jest połączony z nim jedną ścianą. Może być on także oddzielnym budynkiem, który mógłby być podzielony na warsztat oraz garaż albo biuro. Bezpiecznym materiałem na garaż ocieplany patrząc na jego ognioodporność jest wełna mineralna. Jednak kiedy chcemy ocieplić garaż murowany, lepszy okaże się styropian. Dzisiaj są dostępne płyty ze styropianu, jakie nie rozprzestrzeniają ognia. Ważniejsze jednak jest to, że wykazuje mniejszy spadek ciepłochronności przy znacznym zawilgoceniu niż wełna mineralna. Jest to niezwykle ważne, ponieważ wjazd samochodu do garażu wywołuje parowanie wody o znacznej intensywności. Więc powietrze w garażu przez długi czas jest zawilgocone, nawet jeżeli mamy działający najsprawniej system wentylacji. Istotne jest także to, że styropian nie poddaje się destrukcji pod wpływem oparów silnikowego paliwa. Jednak wełna mineralna także mogłaby być wykorzystana do docieplenia sufitu czy też posadzki.


przedmioty
Treści źródłowe: pixabay.com


Kolejne treści

Jeśli w tej chwili aranżujesz wnętrze nowego domostwa, czy mieszkania, bądź pragniesz coś zamienić w dotychczasowej projekcji - zapoznaj się z obszerną ofertą sklepów meblowych w kraju.

garderoba
Wprowadził: UnknownNet Photography
Treści źródłowe: http://www.flickr.com
Rynek meblowy w Naszym kraju raduje się dużym zainteresowaniem pośród doświadczonych obywateli, którzy nie wyłącznie dorobią się swojego kąta, lecz również pragną gustownie i według własnych upodobań aranżować własne wnętrze.


Ocieplając murowany garaż, pamiętać trzeba o grubości materiału termoizolacyjnego. Im będzie on grubszy, tym mniej ciepła będzie uciekać z garażu. Jeśli garaż jest średni albo - http://www.nowykamieniarz.pl/stol_z_trawertynu_nagrodzony_za_najlepszy_design,news-1951 - mały, wówczas wystarczyłoby zastosować 15 centymetrową warstwę. Podłogę w garażu ociepla się nieczęsto. Niezbędne jest wówczas wykorzystanie styropianu twardszego tak, żeby był w stanie wytrzymać obciążenia pojazdów. Aby zapobiec nagrzewaniu się wnętrza w lecie, powinniśmy pomyśleć o izolacji termicznej stropu. Wykorzystać można wówczas wełnę mineralną o grubości przynajmniej 12 cm.


Trzeba ją położyć pod sufitem na paraizolacyjnej folii. Wykończyć ogół należy płytami gipsowo-kartonowymi. Odpowiednik dla murowanego garażu stanowi garaż blaszany. Tego typu garaż można kupić od razu ocieplony.
2018-07-07
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.