Dekorowanie przestrzeni w salonie

Salon, podobnie jak każde inne pomieszczenie, można urządzić na dużo różnych sposobów. Dobór wszelkich elementów do salonu zależny jest od mieszkańców. Na dzień dzisiejszy w sprzedaży jest tak wielki wybór mebli i innych akcesoriów, że każdy może stworzyć niepowtarzalne wnętrze. Rzecz jasna wymaga to jakiejś wiedzy i gustu, jednak generalnie nie jest to trudna czynność. Wystrój wnętrz wchodzi również w zakres obowiązków niektórych profesji, między innymi dekoratora wnętrz.
Salon meblowy
Wprowadził: w00kie
Treści źródłowe: www.flickr.com
Propozycje różnego rodzaju aranżacji do pokoju dziennego można znaleźć w różnych miejscach. Będą to między innymi specjalne czasopisma poświęcone tej tematyce. Na dzień dzisiejszy jednak najchętniej sięga się do źródeł w Internecie, których jest bardzo dużo. Wszelkie strony, fora i blogi na temat aranżacji domów zawierają dużo informacji na temat rozwiązań także w aspekcie pokoi dziennych. Podane są tam wyznaczniki różnych stylów, w których to pomieszczenie może być zaaranżowane.

Styl nowoczesny Jednym z najchętniej wybieranych aktualnie stylów jest styl nowoczesny. Posiada on zastosowanie we wszystkich pomieszczeniach, w tym też w pokoju dziennym. Nowoczesny salon często kojarzony jest z pomieszczeniem stanowiącym jedność z kuchnią i rozgraniczonym od niej charakterystyczną „wyspą”. To rozwiązanie jednak nie zawsze się sprawdza i jego powszechność powoli się zmniejsza. Styl nowoczesny stawia przede wszystkim na minimalizm. Objawia się on w każdym aspekcie wykończenia, a zatem w ilości dodatków, wykorzystanych tworzywach czy barwach. Salon w stylu nowoczesnym zazwyczaj urządzony jest w jasnych barwach takich jak biel czy beż. W pomieszczeniach w stylu nowoczesnym spory nacisk kładzie się również na przestrzeń, otrzymaną poprzez ograniczenie ilości umeblowania. Więcej tutaj stylowe meble do salonu.

Styl orientalny
meble w sklepie meblowym
Wprowadził: Monika Ďuríčková
Treści źródłowe: http://www.flickr.com
Kolejnym nagminnie spotykanym stylem jest styl orientalny. Oparty jest on przede wszystkim na zastosowaniu części wystroju typowych dla innych kultur. Wielkie znaczenie mają tutaj kraje azjatyckie. Wykorzystuje się materiały charakterystyczne dla innych krajów; charakterystyczne jest zastosowanie na przykład drewna bambusowego. Aranżacje salonu w stylu orientalnym nierzadko zawierają rozmaite rzeźby i malowidła orientalne, meble w tym stylu i egzotyczne ozdoby.


Kolejne treści

Jakim sposobem zaaranżować nowocześnie pokój sypialny oraz pokój dla dziecka?

podwójne łóżko z czarno-białą pościelą
Wprowadził: Simon_sees
Treści źródłowe: http://www.flickr.com
Jednym z najchętniej wybieranych stylów do wykańczania i urządzania domów jest styl nowoczesny. Co interesujące, w każdym czasie owa nowoczesność jest definiowana w inny sposób i obejmuje inne elementy. To, co było nowoczesne dwadzieścia lat temu, aktualnie nie ma z tym stylem nic wspólnego. Wynika to z bardzo szybkiego rozwoju różnorodnych technologii, jak również z gwałtownymi zmianami panujących mód, także jeśli chodzi o urządzanie i wyposażenie pomieszczeń.
2019-10-17
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.