Czym są kruszywa i jakiego rodzaju najlepiej stosować? W jaki sposób są wytwarzane?

Kruszywo jest specjalnym materiałem sypkim, używany jest w budownictwie do produkcji zapraw i betonów, lecz również wytwarzania elementów ściennych i stropowych, takie jak podsypki wyrównujące i izolacyjne.


Ze względu na pochodzenie kruszywa można podzielić na mineralne i sztuczne.
Te pierwsze otrzymujemy z występujących w przyrodzie skał. Są one poddane co najwyżej obróbce mechanicznej. Sztuczne natomiast otrzymujemy z surowców mineralnych, lecz mogą być też organiczne.


Są uzyskiwane także z odpadów przemysłowych, które poddane są obróbce mechanicznej oraz termicznej. sprzedaż kruszyw jednego, ale i drugiego typu jest dziś bardzo popularna. Ważnym warunkiem składowania takich kruszyw jest zabezpieczenie ich przed różnorakimi zanieczyszczeniami, np. gliną i gruzem.


sprzedaż kruszyw
Wprowadził: Xella Polska Sp. z o.o.
Treści źródłowe: Xella Polska Sp. z o.o.


Istotne jest również dokładne rozdzielenie frakcji na składowisku, a także uniknięcie groźbie zawilgocenia opadami atmosferycznymi. Wilgotność kruszywa ma dosyć duży wpływ na proces dozowania wody do betonowej mieszanki. O jakości tego rodzaju kruszywa, szczególnie tego do przygotowania betonu oraz zaprawy, będzie decydujący także stopień jego zanieczyszczenia materiałem (zobacz ściernica diamentowa) organicznym, jak korzenie, resztki roślinne lub ziemia. Takie zanieczyszczenie mogą także wywoływać nieduże cząsteczki mineralne w postaci pyłów oraz bryłek gliny.


Do zrobienia tego rodzaju mieszanek więc najkorzystniej używać wyłącznie kruszyw płukanych sposobem naturalnym.
Dzięki czemu jest gwarancja, że Produkty będą najbardziej wysokiej jakości. Różnorodne produkty nawet tego rodzaju jak wapno - http://wkg.pl/produkty-wapiennicze/nasza-oferta/produkty/wapno-nawozowe/ - nawozowe, które będą charakteryzowały się prawdziwie dobrą jakością.
2018-07-10
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.