Czym są kruszywa i jakiego rodzaju najlepiej stosować? W jaki sposób są wytwarzane?

Kruszywo jest specjalnym materiałem sypkim, używany jest w budownictwie do produkcji zapraw i betonów, lecz również wytwarzania elementów ściennych i stropowych, takie jak podsypki wyrównujące i izolacyjne.


Ze względu na pochodzenie kruszywa można podzielić na mineralne i sztuczne.


Te pierwsze otrzymujemy z występujących w przyrodzie skał. Są one poddane co najwyżej obróbce mechanicznej. Sztuczne natomiast otrzymujemy z surowców mineralnych, lecz mogą być też organiczne.


Są uzyskiwane także z odpadów przemysłowych, które poddane są obróbce mechanicznej oraz termicznej. sprzedaż kruszyw jednego, ale i drugiego typu jest dziś bardzo popularna. Ważnym warunkiem składowania takich kruszyw jest zabezpieczenie ich przed różnorakimi zanieczyszczeniami, np. gliną i gruzem.


sprzedaż kruszyw
Wprowadził: Xella Polska Sp. z o.o.
Treści źródłowe: Xella Polska Sp. z o.o.


Kolejne treści

Jakiej grubości materiałem izolacyjnym należy ocieplić dach?

Betonowa fasada budynku
Wprowadził: kurzkarl74
Treści źródłowe: http://www.flickr.com
Nieocieplone połacie dachowe mogą stać się drogą ucieczki ciepła z domu. Odpowiednie Ocieplenie dachu jest szczególnie ważne jeżeli pragniemy zagospodarować przestrzeń poddasza i zaaranżować tam pomieszczenia mieszkalne.


Istotne jest również dokładne rozdzielenie frakcji na składowisku, a także - (warto sprawdzić kliknij tutaj) uniknięcie groźbie zawilgocenia opadami atmosferycznymi. Wilgotność kruszywa ma dosyć duży wpływ na proces dozowania wody do betonowej mieszanki. O jakości tego rodzaju kruszywa, szczególnie tego do przygotowania betonu oraz zaprawy, będzie decydujący także stopień jego zanieczyszczenia materiałem organicznym, jak korzenie, resztki roślinne lub ziemia. Takie zanieczyszczenie mogą także wywoływać nieduże cząsteczki mineralne w postaci pyłów oraz bryłek gliny.


Do zrobienia tego rodzaju mieszanek więc najkorzystniej używać wyłącznie kruszyw płukanych sposobem naturalnym.
1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.