Czym powinno się kierować w czasie wybierania mieszkania?

Kupno mieszkania jest zazwyczaj jedną z najbardziej istotnych decyzji podczas trwania naszego życia. W wielu przypadkach pozostaje ono z nami oraz z naszą rodziną na bardzo długi okres czasu. Z tego też powodu musimy bardzo starannie obejrzeć dostępne na rynku propozycje, aby nie popełnić jakiegokolwiek błędu.
Pierwszym wyborem, przed którym jest postawiona osoba, która zamierza nabyć mieszkanie jest wybór czy nieruchomość ma być z rynku pierwotnego, czy też wtórnego. Wg prowadzonych ostatnio obserwacji statystycznych, ok. 55 procent ludzi, woli rynek pierwotny. Naturalnie każda z takich opcji posiada swoje wady i zalety. Dla przykładu za kupnem z rynku pierwotnego przemawia fakt, że mieszkanie jest nowe oraz nie potrzebuje najmniejszych remontów. O wystroju wnętrza decyduje jedynie właściciel, a i samo budownictwo jest z pewnością bardziej nowoczesne. Takie mieszkania budowane są w blokach o nowoczesnym prezentowaniu się, na osiedlach, które posiadają rozwiniętą infrastrukturę i mają w środku zamontowane windy. Oferta takich mieszkań jest też dużo bogatsza, a koszty użytkowania są trochę mniejsze, niż lokali z rynku wtórnego.


Laptop MSI X Slim X350
Wprowadził: 4Press.pl
Treści źródłowe: 4Press.pl


Dla co poniektórych ludzi istotne jest też to, że okoliczni mieszkańcy to najczęściej ludzie w zbliżonym wieku oraz o podobnych zainteresowaniach. Do kolejnych korzyści należy również możliwość nabywania wsparcia finansowego czy prostszej sprzedaży w przyszłości. Zamiast wypłaty dla agenta nieruchomości, mamy okazję wykupienia własnego stanowiska parkingowego.
Do plusów wynikających z kupna mieszkania na rynku wtórnym, zalicza się natomiast to, że cenę można by do jakiegoś poziomu negocjować. Często nie ma konieczności wykańczania mieszkania. Istnieje także możliwość weryfikacji najbliższego otoczenia czy też zagospodarowania terenu wokół bloku.
2018-02-21
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.