Czym napompować koła: powietrzem czy może azotem? Dowiedz się więcej na ten temat z tego artykułu.

Jeszcze nie tak dawno sprawa pompowania kół była bezsporna. Nikt nawet się nie frapował, czy koła można wypełnić innym związkiem chemicznym niż powietrze. Lecz od paru lat, coraz to częściej możemy spotkać się z pompowaniem kół azotem.


zyski
Wprowadził: Andrew Fysh
Treści źródłowe: http://www.flickr.com


schody drewniane
Wprowadził: Philipp Abel
Treści źródłowe: http://www.flickr.com


Kolejne treści

Jak dobrze wybrać projekt domu?

lampy
Wprowadził: Horst JENS
Treści źródłowe: http://www.flickr.com
Czym się pokierować: bryłą domu, dachem, ilością przyszłych mieszkańców czy zaprojektowanym tarasem? Przeanalizujmy parę kluczowych sprawy dla domów jednorodzinnych.


Dziś na rynku jest dostępnych paręnaście tysięcy projektów gotowych.


grill
Treści źródłowe: grow-mat.pl


Od paru lat jest to temat kontrowersyjny, częstokroć podważający zasadność wypełniania owym elementem ogumienia w normalnych autach osobowych. Kierowcy zastanawiają się, czy to nie jest kolejny wymysł tylko po to, by zedrzeć z nabywcy pieniądze. Wszak dotąd używano jedynie zwyczajnego powietrza i nikomu to nie przeszkadzało pełna oferta na stronie. A więc okazuje się, że taki zabieg ma wiele zbawiennych dla ogumienia plusów. Zwykłe powietrze, którym pompujemy koła wchodzi z oponą w reakcję, co sprawia jej szybsze starzenie. Użytkując typowego kompresora, bez trudu możemy wpompować do środka opony - (wypełnianie opon) pozostałości oleju, wilgotność czy inne zanieczyszczenia. Oddziałują one również na żywotność koła. Kolejną zaletą jest fakt, że opony napompowane azotem podtrzymują należycie ciśnienie do 3 razy dłużej niż owe ze zwyczajnym powietrzem. Nie musimy chyba przypominać, iż odpowiednie ciśnienie w oponie powiększa jej żywotność jak też zmniejsza zużycie paliwa. Prezentowana nowina ma jednak spore wady. Tą najogromniejszą jest cena. Serwisy automobilowe za taką usługę życzą sobie mniej więcej 20 zł, a jak każdy wie, pompowanie powietrzem nie kosztuje nas nic. Wypełnianie opon to rozwiązanie, które zwiększy mobilność Twojego czterokołowca. Przestój wywołany utratą ciśnienia to dawne czasy przeczytaj więcej tutaj. Opona wypełniona elastomerem zachowuje wszelkie parametry oraz właściwości opony pneumatycznej, dlatego że dwu składnik ustawiany będzie w takich samych proporcjach jak rekomendowane ciśnienie w oponie.


Ogumienie przeznaczane do wypełnienia pracuje nie tylko na śmietniskach i w recyklingu, lecz nierzadko w rolnictwie a także przy pracach powiązanych z utrzymaniem miejskich terenów dla przykładu utrzymują nawierzchnie parkowe (wykaszanie muraw).
2018-06-21
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.