Czym jest fotowoltaika a także jakie może być jej wykorzystanie

Pojęcie fotowoltaiki brzmi dla wielu z nas dosyć zagadkowo. Kojarzy się nam z pojęciami powiązanymi z ekologią i panelami słonecznymi i to właśnie z nimi dosyć powszechnie jest mylona.
Niesłusznie, gdyż wykorzystywana jest do odmiennych celów, a możliwości jej wykorzystania są dość duże.


W jaki sposób to działa


Fotowoltaika stanowi system produkcji prądu, który jest spożytkowany w domach lub w miastach. W Polsce spora część miast stosuje technologię, którą jest fotowoltaika Szczecin (bardzo pomocna strona, mądrze jest odwiedzić) jest jednym z przykładów. Wyjaśnienie sposobu działania fotoogniwa nie jest najłatwiejsze. W pierwszej kolejności, trzeba wiedzieć, iż takie fotoogniwo składa się z dwóch typów półprzewodników, które ułożone są w odpowiedni sposób na specyficznych płytkach. Płytki te ułożone są blisko siebie oraz posiadają ładunki przeciwne. Gdy promienie słoneczne padają na nie, ładunki przeskakują pomiędzy płytkami i w taki sposób dochodzi do wytworzenia energii elektrycznej.


Gdzie stosowana jest fotowoltaika


tłumacz
Wprowadził: Marcel Oosterwijk
Treści źródłowe: http://www.flickr.com


Izolacja podłogi


tablica ledowa
Wprowadził: brett jordan
Treści źródłowe: http://www.flickr.com


Tego typu technologia ma zastosowanie przy produkcji prądu w miejscach, gdzie poprowadzenie sieci jest raczej niemożliwe albo po prostu nie opłacało by się. W niektórych przypadkach największy sens znajduje właśnie fotowoltaika Szczecin oraz inne polskie miasta wykorzystują tę technologię w sygnalizacji świetlnej lub też w systemach zasilania awaryjnego. Najczęściej takie panele można spotkać również na parkomatach, tablicach z ogłoszeniami a także w telefonach na drogach szybkiego ruchu.


Kolejne treści

Jak działają panele na podczerwień? Jak wyglądają wydatki wiążące się z tego typu ogrzewaniem? Czy posiadają one wpływ na wystrój pomieszczeń?

grzejniki na podczerwień
Wprowadził: OXLAEY.com
Treści źródłowe: http://www.flickr.com
Dziś coraz częściej słyszy się o nowych pomysłach na ogrzewanie domu. Specjaliści od tego typu technologii poszukują wciąż nowych, ciekawych rozwiązań. Jednym z nich są promienniki na podczerwień.
1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.