Czy bawić się w zbieranie plastykowych nakrętek?

Plastikowe korki z flaszek po napojach i wyrobach chemicznych zbierane są w przeróżnych miejscach: przedszkolach, na benzynowych stacjach, a nawet w resortach.


Inicjatywę zbierania korków wdrożyli w życie żakowie z Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie.
landszaft - czas
Wprowadził: Matacz
Treści źródłowe: http://www.flickr.com


To właśnie paru młodych ludzi wykoncypowało charytatywną zbiórkę. Środki z akcji miały zostać poświęcone na pomoc dla znajomego. Akcja owa powiodła się, zaś idea błyskawicznie doczekała się kontynuacji. I tak nakrętkowe szaleństwo dopadło prawie cały kraj.

Czy wiesz, że opublikowane tutaj przydatne wskazówki (http://www.aner.com.pl/prod/prety-ciagnione), mogą być w dużym stopniu dla Ciebie pożyteczne? Dotyczą one problematyki, która Cię teraz zaciekawiła.

Dzisiaj pomysłodawcy całej inicjatywy są koordynatorami przedsięwzięcia i prowadzą oficjalną stronę całej akcji. Co dzieje się z zebranymi korkami? Organizacje trudniące się zbieraniem plastykowych korków sprzedają je później do punktu skupu czy też wprost do firm zajmujących się przetwarzaniem ich. zysk ze sprzedaży plastikowych nakrętek bywa najczęściej przeznaczany na rehabilitację czy zakup na przykład elektrycznych wózków dla inwalidów. A ów kosztuje zwykle paręnaście tysięcy złotych. W skupie za jedną tonę plastikowych nakrętek możemy otrzymać do siedmiuset zł. By nazbierać na wózek , trzeba więc zebrać nawet 30 ton korków, czyli aż mniej więcej szesnasty milionów sztuk.


awarie
Wprowadził: Saint-Gobain Glass
Treści źródłowe: Saint-Gobain Glass


Choć dzięki działaniom tego typu zyskują kalecy a także środowisko - wymaga to jednakże dużego nakładu pracy, a efekty nie za każdym razem są do nich adekwatne.
Na cele charytatywne gromadzić można nie wyłącznie nakrętki, ale także stare tonery oraz zbiorniki po tuszu do drukarek albo zużyte komórki. Jednakże społecznicy upominają, aby każdorazowo sprawdzać organizatora a także zamysł zbiórki.

Absorbujący post? Jeżeli tak sądzisz, wcześniejsza strona (https://ekodren.pl/separatory) także stanowi cenne źródło informacji, które odnosi się do tej kwestii.

Co jakiś okres pojawiają się bowiem wiadomości o fałszywych działaniach.
2020-05-13
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.