Co zawierają szafki gazowe i z jakiego materiału są zrobione?

Każdy właściciel budynku wolnostojącego albo wielorodzinnego jest zobligowany do odpowiedzialności prawnej za swą własność, w ramy której wchodzą m.in. różnorodnego rodzaju instalacje.


Jedną z nich jest sieć gazowa, której fragmentem jest szczególna szafka.


Jest ona bardzo ważnym składnikiem sieci gazowej. Ma ona tego typu części jak między innymi główny zawór czy gazomierz (choć czasem jest on instalowany koło skrzynki). Każda z wyżej wymienionych części musi być zgodna z odpowiednimi normami. Dla przykładu zawór, który jest odpowiedzialny za doprowadzanie gazu do odbiorców, musi być w szczególny sposób zabezpieczony przed oddziaływaniem warunków zewnętrznych. Poza tym powinien się on znajdować we właściwej odległości (min. 0,5 metra) od drzwi czy też poziomu terenu. W rzeczywistości jednak zaleca się o 100% powiększyć tę odległość. Materiałem, z którego został zrobiony tego typu zawór musi być brąz bądź mosiądz. Poza tym szafka gazowa ma reduktor, który jak sama nazwa wskazuje, wykorzystywany jest do zmniejszania ciśnienia, które powinno być na poziomie ok. pięciu kPa. Pozwoli to na obsługiwanie znajdujących się w budynku sprzętów.


stropy
Wprowadził: Raymond Zoller
Treści źródłowe: http://www.flickr.com


dom jednorodzinny
Wprowadził: Robert Konieczny
Treści źródłowe: Reynaers Polska


Kolejne treści

Docieplenia poddasza wraz z pomocą pianki - po co w ogóle to robić?

koszty
Wprowadził: LK&Projekt
Treści źródłowe: www.dom-jednorodzinny.pl
Jak to łatwo się domyśleć wszystko posiada swoje własne wady, jak również i zalety. W sposób dokładnie taki sam ma się sprawa wraz z posiadaniem autentycznego domu, a mieszkania, o które to wbrew pozorom dba się całkiem inaczej.


wzór
Wprowadził: Henrik Mayor
Treści źródłowe: http://www.flickr.com


Sama szafka powinna być przynajmniej 10 metrów od domu wielorodzinnego. W przypadku tych jednorodzinnych dozwolone są bardziej znaczące odległości, w tym zamontowanie skrzynki na linii płotu. Najbardziej istotne jest zapewnienie do niej dobrego dostępu. W sprzedaży istnieją modele wolnostojące, do montowania we wnęce czy też na ścianie budynku. Szafka gazowa może być wykonana z metalu, tworzyw sztucznych czy też laminatu.


Zazwyczaj oferowane są w kolorze żółtym.

Po przeglądnięciu powyższego wpisu kusi Cię, by pozostawić na tej stronie jakieś komentarze o nas (https://www.supersen.pl/lozka/hilding)? Nie zwlekaj! Nawet najmniejsza opinia jest dla nas ważna.

Jednak absolutnie nie musiałaby taka być. Może być pomalowana przez wytwórcę na wyznaczony odcień odpowiedni do np. budynku.
2019-01-31
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.