Co może być doskonałym zamiennikiem tradycyjnego szkła?

Poliwęglan to innowacyjny surowiec budowlany, który jest znakomitym następcą popularnego od tysięcy lat szkła. W odróżnieniu od swego protoplasty, poliwęglan jest o wiele bardziej wytrzymały na którekolwiek uszkodzenia mechaniczne.
Według specjalnych testów może być nawet 200-300 razy bardziej odporny na pękanie niż szkło.


Kosztorys
Wprowadził: Ryan Hyde
Treści źródłowe: http://www.flickr.com


poliwęglan lity
Wprowadził: LARS


Tego typu towar jest sprzedawany również za pomocą takich określeń handlowych jak Makrolon lub Lexan. Jest to materiał bezbarwny, lecz mógłby być sztucznie barwiony. Opisywany poliwęglan lity posiada bardzo szerokie wykorzystanie w różnych gałęziach gospodarki. Wykonuje się z niego dla przykładu panele reklamowe, pokrycia dachów, zadaszenia, bariery akustyczne, ściany działowe czy też drzwi albo nawet furtki. Poliwęglan oferowany jest w formie m.in. płyt poliwęglanowych, które mogłyby być przez wytwórcę przycięte do konkretnego wymiaru. Najbardziej istotne właściwości takiego materiału to bardzo duża przepustowość światła, bardzo duża wytrzymałość na uszkodzenie mechaniczne czy niezwykle dobre parametry termoizolacyjne.


Ekologiczna zbiórka odpadów
Wprowadził: epSos .de
Treści źródłowe: http://www.flickr.com


Kolejną dużą zaletą poliwęglanu jest jego stosunkowo mała waga, zwłaszcza porównując ją do ciężaru standardowego szkła. Poliwęglan cechuje się też tym, że jest niezwykle prosty w obróbce i późniejszym montowaniu. Poza tym jest bardzo odporny na działanie czynników pogodowych czy promieni ultrafioletowych.
Co więcej, poliwęglan lity ma niezwykle duży zakres temperatur, w których może zachowywać swe niezwykłe właściwości: aż od -40 do 120 st. C. To doskonały surowiec, który można zastosować tam, gdzie konieczny jest surowiec niedrogi, niezbyt ciężki i nieprzeciętnie solidny.
2019-01-29
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.