Ciekawe techniki dekoracji różnych elementów czyli kilka podstawowych informacji na temat hydrografiki

Sposobów i technik na ozdobienie różnych przedmiotów jest całkiem sporo, najbardziej popularne jest malowanie. Przy dobrym doborze lakierów i manualnym umiejętnościom wykonującej to osoby można zyskać rzeczywiście interesujące rezultaty, jednak trzeba do tego wiele umiejętności oraz doświadczenia.
paleta barw
Wprowadził: Sigma Coatings
Treści źródłowe: www.sigmacoatings.com.pl
Ostatnio dużą popularnością zaczęła się cieszyć hydrografika, która daje niezwykle interesujące efekty zdobnicze. Generalnie hydrografika działa na takiej zasadzie, że ozdabiany element jest zanurzany w wodzie, na jej powierzchni rozprowadza się specjalną folię, która w dalszej kolejności przykleja się w czasie podnoszenia elementu. W związku z tym że na folii można wydrukować praktycznie wszystko, co się zapragnie, to i możliwości na dekorowanie przy pomocy tej techniki są nieograniczone. W zasadzie jedynym ograniczeniem będzie tu fantazja osoby która się będzie zajmować dekorowaniem, bo możliwości techniczne pozwalają na bardzo dużo. Oczywiście ze względu na to, że elementy trzeba zanurzyć w wodzie, to nie wszystko będzie się nadawało do używania w takiej metodzie, ale najczęściej dekorowane części wyposażenia motocykli oraz samochodów bardzo dobrze się nadają.

Hydrografika pozornie nie jest trudnym procesem, ale wymaga pewnego doświadczenia i wyposażenia, gdyż musi być wykonywana w ściśle określonych warunkach. Najważniejsza jest odpowiednia wanna, w jakiej można będzie zanurzyć cały ozdabiany element.


Kolejne treści

Powinniśmy myśleć co będzie nam konieczne do zaaranżowania łazienki

Wnętrze w stylu włoskim
Wprowadził: Ceramstic
Treści źródłowe: Ceramstic
Jeśli posiadamy łazienkę, która jest naprawdę wielkich rozmiarów, albo chociaż posiada kilka metrów, to bez znaczniejszego kłopotu, uda nam się ją wyposażyć oraz szczególnie nawet nie będziemy musieli sprawdzać sprzętów, które będziemy chcieli do niej wstawić. Jednak kiedy nasza łazienka jest bardzo mała i powinniśmy się mocno namęczyć zanim uda nam się do niej wszystko zmieścić, to bez wątpienia warto zaznaczyć, że producenci ceramiki oferują nam umywalki w wersji mini.
Wanna powinna mieć swoje ogrzewanie, żeby można było utrzymać w niej stałą wysokość temperatury, a dodatkowo filtry które pozwolą na czyszczenie bez kłopotliwego opróżniania całości. Wzory drukuje się na dedykowanych foliach, które są układane na powierzchni wodny w wannie, po użyciu odpowiednich aktywatorów folie przechodzą w stan ciekły i przez to w czasie wyciągania elementu są do niego przyklejane. Po wysuszeniu wzoru trzeba go jeszcze odpowiednio zabezpieczyć przed uszkodzeniami mechanicznymi, przeważnie robi się to przy pomocy lakieru bezbarwnego. Sprzęt do tej metody nie jest drogi, więc jeśli ktoś chciałby się w to pobawić, to nie powinno być żadnych problemów, wystarczy że kupi wszystko co potrzeba i znajdzie jakieś dobre szkolenia z hydrografiki, na jakim zdobędzie odpowiednią wiedzę.
2019-11-08
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.