Cegła przeważnie stosowany surowiec przy budowaniu

Przy planowanej budowie budynku trzeba podejmować sporo ważnych decyzji. Półprodukty na mury powinny spełniać sporo cech, aby zapewniały odpowiednie warunki mieszkania i eksploatacji.
geodeta
Wprowadził: Barbara Bresnahan
Treści źródłowe: http://www.flickr.com


Wykorzystanie odpowiednich materiałów to nie tylko piękny design obiektu, bądź wygoda eksploatacji, ale także zapewnienie zdrowego mikroklimatu we wnętrzu i ciszę.


Jednym z przeważnie stosowanych surowców przy budowie (czytaj resztę pod adresem) budynku jest Cegła. Wśród cegieł jest całkiem duży wybór wersji różniących się własnościami, przeznaczeniem, a także przeznaczeniem. Do budowy można używać cegły pełne, bądź z otworami. Przepusty wzmagają izolacyjność materiału i powodują, że są one lekkie. Jednak do fundamentów i części konstrukcyjnych odpowiedniej wykorzystywać produkty pełne. Spośród mnóstwa gatunków cegieł najbardziej ekonomiczne jest użycie cegieł wapienno-piaskowych. Cegły ceramiczne są kosztowniejsze z uwagi na zastosowane do ich produkcji materiały. Tego gatunku cegły potrzebują dodatkowego zabezpieczenia. Cegła (link tu...) klinkierowa jest odporna na uszkodzenia, na skrajne temperatury, nie płowieje, jest łatwa w utrzymaniu schludności, i nie wymaga tynkowania. Takiego typu cegły produkowane są w wielu kolorach i fakturach. Mogą być gładkie, ryflowane, lub szkliwione. Ich wadą jest wyłącznie całkiem duża cena.


1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.