Cechy hotelowych kart

Hotele korzystają obecnie z coraz to nowocześniejszych oprogramowań i zamków, ułatwiających pobyt klientom oraz pracę całemu personelowi. Jednym z nich są karty weryfikacyjne, umożliwiające otworzenie drzwi zarówno w dzień, jak i w nocy.
karta hotelowa
Wprowadził: Lisa Risager
Treści źródłowe: http://www.flickr.com


Niektóre z nich są też - co ważne - idealnym nośnikiem informacji, między innymi posiadający wiadomość o numerze pokoju, a także zawierający adres oraz kontakt do hotelu w razie różnych sytuacji.


Każda karta hotelowa działa za sprawą pewnych reguł i posiada nader wiele ciekawych funkcji. Może m.in. pomóc w zredukowaniu poboru energii, bowiem istnieje możliwość podpięcia jej do hotelowego wyłącznika prądu. Ma on na celu wyłączenie energii po wyjściu gości, w związku z czym hotele zaoszczędzić mogą na zużyciu prądu nawet o 20% i 30%. Karty hotelowe mogą posiadać różne funkcje, niektóre wyposażone są w podświetlenie LED, tak by goście mogli bez trudu użyć ich np. w porze nocnej. Co ważniejsze - są one całkowicie bezpieczne, bowiem nie ma możliwości, by karta została pomylona chociażby z dowodem osobistym i w związku z tym do pokoju weszły osoby niepożądane. Niektóre hotele stawiają też na karty zbliżeniowe, pozwalające jedynie przybliżyć je, by drzwi się otworzyły.


Każda karta hotelowa jest wykonana z ognioodpornych materiałów, a także, m.in. woda i inne ciecze nie wpływają na jej funkcjonowanie.
Ów karty najczęściej są stosowane między innymi w hotelach oraz pensjonatach o nowoczesnym i oryginalnym stylu, gdzie czas wciąć pnie się do góry, nigdy się nie zatrzymując. Karty hotelowe i ich oprogramowanie są stosunkowo tanie w porównaniu do oferowanego przez nie bezpieczeństwa.
2018-01-18
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.