Bezpieczna instalacja elektryczna

Nasz dom to miejsce bezpieczne i taka też powinna być instalacja elektryczna. W związku z tym należy zadbać o bezpieczeństwo domowników, jak i sam budynek oraz urządzenia będące na jego wyposażeniu.Właściwie zaplanowana i wykonana instalacja elektryczna wewnątrz budynku zapewni bezpieczne i sprawne korzystanie ze sztucznego oświetlenia i innych urządzeń zasilanych prądem.
instalacje elektryczne
Wprowadził: Steve Jurvetson
Treści źródłowe: http://www.flickr.com
Do potrzeb budowy domu jednorodzinnego przygotowanie projektu instalacji elektrycznej nie jest obowiązkowe, ale okazuje się on często bardzo przydatny. Projekt powinien być przemyślany, uzgodniony z projektantami, w celu by nie narażać właściciela budynku na przykre niespodzianki podczas wykonywanych robót. Bywa, że w czasie budowy, podczas montażu instalacji zdarza się, że krzyżują się one lub też elementy instalacji i przewidziane zabudowy, np. z tzw. „regipsów” kolidują ze sobą.

Kolejne treści

Wsparcie w trakcie budowy swojego domu

budowa domu
Prawda jest taka, że bez profesjonalnego majstra ani rusz. Nie można wziąć się za coś, na czym się zupełnie się nie znamy. Z tego powodu istnieją firmy, które wynajmujemy np. by postawiły dla nas dom. Dobrze jednak samemu się zastanowić nad tym, czy aby na 100% to, co ma w ofercie wybrana firma to odpowiednia opcja. Wiadomo, że porady budowlane są w cenie, tylko czy wiemy czyich rad wysłuchiwać?


Komu powinniśmy powierzyć projektowanie instalacji elektrycznych? Podstawowa zasada: nie należy prowadzić prac w pojedynkę. W trosce o jakość instalacji elektrycznej (polecamy sprawdzić to źródło) i bezpieczeństwo przedsięwzięcie warto zlecić elektrykowi z uprawnieniami do 1 kV, najbezpieczniej już wcześniej sprawdzonemu i poleconemu przez innych inwestorów. Podczas pracy elektrycy powinni biegle posługiwać się dokumentacją techniczną, szczególnie – część z nich podążając z duchem czasu stosuje programy (aktualna oferta do przejrzenia pod adresem…) dla elektryków, szczególnie pomocne w obliczeniach.

Albowiem nawet najlepiej przygotowany projekt może niekiedy potrzebować zmian, należy nanieść je na rysunki. Warto oprócz tego wykonać dokumentację fotograficzną projektu. Przeważnie okazuje się to przydatne, przy wszelkich zmianach i rozbudowie instalacji czy przy zakładaniu urządzeń naściennych. Przy użyciu nowoczesnych, sprawdzonych programów do projektowania uzyskamy odpowiedni projekt.


przekaźniki termiczne
Wprowadził: Dr. Martin Von Nostrand
Treści źródłowe: http://www.flickr.com
Jak znaleźć dobrego elektryka? Co najważniejsze, potrzebujemy informacji. W podobny sposób jak z lekarzem specjalistą. Zacznijmy od rodziny, przyjaciół, znajomych. Może znają zaufanego fachowca, którego mogą nam zdecydowanie polecić.
2017-12-29
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.