Bezpieczna instalacja elektryczna

Nasz dom to miejsce bezpieczne i taka też powinna być instalacja elektryczna. W związku z tym należy zadbać o bezpieczeństwo domowników, jak i sam budynek oraz urządzenia będące na jego wyposażeniu.Właściwie zaplanowana i wykonana instalacja elektryczna wewnątrz budynku zapewni bezpieczne i sprawne korzystanie ze sztucznego oświetlenia i innych urządzeń zasilanych prądem.
instalacje elektryczne
Wprowadził: Steve Jurvetson
Treści źródłowe: http://www.flickr.com
Do potrzeb budowy domu jednorodzinnego przygotowanie projektu instalacji elektrycznej nie jest obowiązkowe, ale okazuje się on często bardzo przydatny. Projekt powinien być przemyślany, uzgodniony z projektantami, w celu by nie narażać właściciela budynku na przykre niespodzianki podczas wykonywanych robót. Bywa, że w czasie budowy, podczas montażu instalacji zdarza się, że krzyżują się one lub też elementy instalacji i przewidziane zabudowy, np. z tzw. „regipsów” kolidują ze sobą.

Kolejne treści

Wsparcie w trakcie budowy swojego domu

budowa domu
Prawda jest taka, że bez dobrego majstra się nie da. Nie możemy brać się za coś, na czym się człowiek nie zna. Dlatego są firmy, które można wynająć np. by wybudowały dla nas dom. Warto jednak samemu się zastanowić nad tym, czy aby na 100% to, co oferuje konkretna firma to odpowiednia opcja. Oczywiście porady budowlane są w cenie, tylko czy wiemy czyich rad słuchać?


Komu powinniśmy powierzyć projektowanie instalacji elektrycznych? Podstawowa zasada: nie należy prowadzić prac w pojedynkę. W trosce o jakość instalacji elektrycznej (polecamy sprawdzić to źródło) i bezpieczeństwo przedsięwzięcie warto zlecić elektrykowi z uprawnieniami do 1 kV, najbezpieczniej już wcześniej sprawdzonemu i poleconemu przez innych inwestorów. Podczas pracy elektrycy powinni biegle posługiwać się dokumentacją techniczną, szczególnie – część z nich podążając z duchem czasu stosuje programy (aktualna oferta do przejrzenia pod adresem…) dla elektryków, szczególnie pomocne w obliczeniach.

Albowiem nawet najlepiej przygotowany projekt może niekiedy potrzebować zmian, należy nanieść je na rysunki. Warto oprócz tego wykonać dokumentację fotograficzną projektu. Przeważnie okazuje się to przydatne, przy wszelkich zmianach i rozbudowie instalacji czy przy zakładaniu urządzeń naściennych. Przy użyciu nowoczesnych, sprawdzonych programów do projektowania uzyskamy odpowiedni projekt.


przekaźniki termiczne
Wprowadził: Dr. Martin Von Nostrand
Treści źródłowe: http://www.flickr.com
Jak znaleźć dobrego elektryka? Co najważniejsze, potrzebujemy informacji. W podobny sposób jak z lekarzem specjalistą. Zacznijmy od rodziny, przyjaciół, znajomych. Może znają zaufanego fachowca, którego mogą nam zdecydowanie polecić.
2017-12-29
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.