Beton, jako ważny materiał budowlany

Beton, jak każdy materiał, nieustannie podlega architektonicznym modom. Obecnie możemy mówić o jego renesansie.
Wyraźnie można zaobserwować powrót do przemyślanego stosowania tego materiału. Beton najczęściej wykorzystywany jest w branży budowlanej. Umożliwia budowę najbardziej wymyślnych konstrukcji w różnych formach i kolorach.

Ten ogólnodostępny materiał zbudowany jest z prostych składników, jednak aby fundamenty stały jak najdłużej, zaś ściany nie kruszały i pękały konieczna jest wielka dokładność. Jak robi się beton?
Konstrukcja domu
Wprowadził: Jean-Pierre Dalbéra
Treści źródłowe: http://www.flickr.com
Zgadza się, koniecznym składnikiem betonu jest cement. Jest to spoiwo mineralne, które po połączeniu z wodą wiąże pozostałe materiały po czym zastyga.
Dalszy składnik to kruszywo, które ma od 65 do 80% całkowitej objętości betonu.

Zainteresowało Cię to zagadnienie? Jeśli tak, to z chęcią chcielibyśmy Cię powiadomić, że następny ciekawy wpis (http://www.wienerberger.pl/produkty/pustaki-ceramiczne-i-akcesoria-porotherm/warto-wiedziec.html) czeka na Ciebie na nowej witrynie - zanurz się w niej z przyjemnością.

To właśnie ten materiał sypki pochodzenia naturalnego ma wielki wpływ na właściwości betonu. Kruszywa budowlane to głównie żwir tudzież piasek, ale dodaje się także kruszywa sztuczne (np. keramzyt), z racji iż ulepszają tzw. właściwości mechaniczne betonu między innymi zwiększają jego mrozoodporność albo wodoszczelność. Do związania wszystkich suchych składników betonu konieczna jest oczywiście woda. Istotne by kruszywa budowlane były najwyższej jakości, z tego powodu korzystajmy z usług sprawdzonych i uznanych firm.
Sandmix sp z oo
Firm, które służą radą i gwarantują profesjonalną pomoc w projekcie oraz dowóz zakupionego materiału. Mimo, że beton nie jest nowoczesnym materiałem, jego popularność nie maleje. Wprost przeciwnie - dzięki najnowszym technologiom, wciąż zyskuje na znaczeniu i zadziwia możliwościami wykorzystania. Przykładem jest beton (porównaj zawiesie do kręgów betonowych z sklepu www.cleo-polska.pl) dekoracyjny.

świeżo wylane fundamenty
Wprowadził: UnderhillHouse
Treści źródłowe: http://www.flickr.com
Ozdobny efekt betonu otrzymuje się poprzez właściwy dobór kruszywa. W efekcie końcowym otrzymuje się beton dekoracyjny, który jest tańszy i wykazuje się większą trwałością od kostki brukowej, płyt chodnikowych i asfaltu. Beton dekoracyjny to swoista nowość w Polsce, ale, na Zachodzie to powszechnie stosowany produkt. O jego długowieczności można by wiele mówić. A wszystko to to zawdzięczamy dodatkowi kruszywa, które stanowi podstawowy składnik betonu.
2019-12-07
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.