Beton, jako ważny materiał budowlany

Beton, jak każdy materiał, nieustannie podlega architektonicznym modom. Obecnie możemy mówić o jego renesansie.
Wyraźnie można zaobserwować powrót do przemyślanego stosowania tego materiału. Beton najczęściej wykorzystywany jest w branży budowlanej. Umożliwia budowę najbardziej wymyślnych konstrukcji w różnych formach i kolorach.
Ten ogólnodostępny materiał zbudowany jest z prostych składników, jednak aby fundamenty stały jak najdłużej, zaś ściany nie kruszały i pękały konieczna jest wielka dokładność. Jak robi się beton?
Konstrukcja domu
Wprowadził: Jean-Pierre Dalbéra
Treści źródłowe: http://www.flickr.com
Zgadza się, koniecznym składnikiem betonu jest cement. Jest to spoiwo mineralne, które po połączeniu z wodą wiąże pozostałe materiały po czym zastyga. Dalszy składnik to kruszywo, które ma od 65 do 80% całkowitej objętości betonu. To właśnie ten materiał sypki pochodzenia naturalnego ma wielki wpływ na właściwości betonu. Kruszywa budowlane to głównie żwir tudzież piasek, ale dodaje się także kruszywa sztuczne (np. keramzyt), z racji iż ulepszają tzw. właściwości mechaniczne betonu między innymi zwiększają jego mrozoodporność albo wodoszczelność. Do związania wszystkich suchych składników betonu konieczna jest oczywiście woda. Istotne by kruszywa budowlane były najwyższej jakości, z tego powodu korzystajmy z usług sprawdzonych i uznanych firm.
Sandmix sp z oo
Firm, które służą radą i gwarantują profesjonalną pomoc w projekcie oraz dowóz zakupionego materiału. Mimo, że beton nie jest nowoczesnym materiałem, jego popularność nie maleje. Wprost przeciwnie - dzięki najnowszym technologiom, wciąż zyskuje na znaczeniu i zadziwia możliwościami wykorzystania. Przykładem jest beton (porównaj zawiesie do kręgów betonowych z sklepu www.cleo-polska.pl) dekoracyjny.


Kolejne treści

Ilość użycia różnego typu kruszyw w naszych warunkach

wydobycie kruszywa drogowego
Wprowadził: Peter Craven
Treści źródłowe: http://www.flickr.com
Ilość zastosowań wszelkiego typu kruszywa jest naprawdę duża, tak że zwykły obywatel nie zdaje sobie sprawy, jak wiele razy w ciągu dnia ma z nimi do czynienia i jaka ilość elementów jest z kruszyw zbudowana. Kruszywa naturalne występują w przyrodzie i pozyskuje się je do różnych celów, wcześniej poddając je obróbce termicznej. Kruszywa naturalne uzyskuje się też przez wydobywanie ich z wykopania żwiru lub piasku z dna rzeki. Sztuczne kruszywo z kolei powstaje dzięki użyciu określonych procesów przemysłowych, także z recyklingu.

świeżo wylane fundamenty
Wprowadził: UnderhillHouse
Treści źródłowe: http://www.flickr.com
Ozdobny efekt betonu otrzymuje się poprzez właściwy dobór kruszywa. W efekcie końcowym otrzymuje się beton dekoracyjny, który jest tańszy i wykazuje się większą trwałością od kostki brukowej, płyt chodnikowych i asfaltu. Beton dekoracyjny to swoista nowość w Polsce, ale, na Zachodzie to powszechnie stosowany produkt. O jego długowieczności można by wiele mówić.

Jeżeli zainteresował Cię ten post, to odnośnik tutaj pokieruje Cię do równie ciekawych materiałów. Nie ociągaj się tylko kliknij tutaj!

A wszystko to to zawdzięczamy dodatkowi kruszywa, które stanowi podstawowy składnik betonu.
2019-08-22
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.