Urządzenia do podgrzewania wody

W mieszkaniach używamy nieraz sprzęt, którego obsługa może nas zaskoczyć, przykładem tego jest sprzęt do prasowania. Mało kto z nas ma świadomość, że w urządzeniu tym zastosowany jest mały kocioł. Kotły parowe na ogół wykorzystywane są w zakładach przemysłowych do pracy w turbinach parowych.


Jest to układ zamknięty do produkowania wody w stanie gazowym, nagrzewany z zewnątrz. Do grzania używamy paliwa gazowe, ciekłe, stałe jak i ciepło słoneczne. W związku z tym, że generowane jest w nich ciśnienie, może znacznie wzrosnąć temperatura i dlatego kotły muszą podlegać określonym standardom. Istotne jest, żeby przed ich uruchomieniem przetestowali je eksperci z tej dziedziny. Oprócz tego kotły parowe (więcej na http://wynajemkotlowni.pl/) zgodnie z zarządzeniem są urządzeniami które trzeba dozorować, co oznacza, że w każdym czasie muszą być monitorowane i nadzorowane przez wytrawny personel.
Odmiennym sprzętem do nagrzewania są kotły wodne.
Nowe kotły marki Bosch
Wprowadził: Robert Bosch Sp. z o.o.
Treści źródłowe: Robert Bosch Sp. z o.o.
Służą one do ogrzania wody, która może być wykorzystana w rozmaitych procesach technologicznych, wytwórczych, grzania. Prosty przykład tego kotła (www) to piec C.O. Wypalając węgiel, koks lub paliwo gazowe, płynne dochodzi do ogrzania wody będącej w cyrkulacji C.O. Dzisiejsze kotły mają bezobsługowy podajnik paliwa, wentylator oraz sterownik, ustawiający pracę podajnika paliwa i wiatrak.
Aktualnie coraz większe wykorzystanie mają kotłownie kontenerowe, przede wszystkim tam gdzie nie ma pomieszczenia na wygospodarowanie piwnicy. Używane w nich są kotły wodne lub wytwarzające parę.

1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.