Jakie kwestie trzeba wziąć pod uwagę, kiedy chodzi o dobry projekt toalety publicznej? O jakich rzeczach warto wiedzieć?

Wiele miejsc gdy chodzi o przestrzeń publiczną musi zostać zaprojektowanych nie tylko z myślą o wygodnym użyciu, funkcjonalności, ale również z myślą o przestrzeganiu zasad higieny. Przecież w takich miejscach, jak toalety w miastach korzysta sporo ludzi.

Pokój

Autor: Carissa Rogers
Źródło: http://www.flickr.com
Dlatego tak istotne jest, aby przestrzegać takich wytycznych. Jak przedstawiają się takie zasady?
Kiedy mowa o przestrzeganiu tego typu zasad, to na pewno ogromnie ważne jest, by przestrzenie były bardzo proste oraz, żeby łatwo było zachować w nich dobry stan czystości. Tutaj duże znaczenie mają zastosowane materiały, lecz także wystrzeganie się wielkiej ilości trudno dostępnych miejsc, w jakich może gromadzić się dużo nieczystości. Kolejną sprawą jest wyposażenie takich toalet. Gdy chodzi o takie urządzenia, to powinny one spełniać konkretne normy, które sprawiają, iż możliwe jest higieniczne korzystanie z tego typu sprzętu przez większą grupę ludzi – www.impeco.pl/kategoria/suszarki-do-rak (www.impeco.pl/kategoria/suszarki-do-rak).
czas - kadr

Autor: Dawid Dawidowski
Źródło: http://www.flickr.com
Z tego względu też w takich miejscach nie może być sprzętów wielorazowych, jak w naszych toaletach, gdzie używa ich zaledwie jedna rodzina. W tym wypadku mydło w kostce bez wątpienia odpada, w zamian za to są dozowniki na płyn, albo takie z pianą do mycia rąk. Dłoni nie wycieramy w jeden ręcznik, lecz raczej w papierowe ręczniki jednorazowe, albo też świetnie sprawdzi się suszarka do rąk. Istotne, by użyte sprzęty zostały przystosowane do użytku publicznego. Trzeba mieć pojęcie, że w tego typu miejscach bakterie przenoszą się łatwo, dlatego im mniejszą ilość rzeczy musimy uruchomić dotykiem, tym lepiej – zerknij (zerknij).

Świetnie sprawdzą się dajmy na to krany, które uruchamiają się, kiedy zadziała fotokomórka. Na szczęście powstaje coraz więcej takich doskonale dostosowanych toalet w przestrzeniach miast.