Jakiego rodzaju mieszkania często kupujemy? Co ma wpływ na naszą decyzję, kiedy chodzi o metraż?

Decydując się na zakup własnego mieszkania z pewnością sporo myślimy nad tym, jakie powinno być. decyzja przecież jest na długie lata, z tego względu mamy poczucie ciężaru na swoich barkach.

elementy

Autor: Daniel Jolivet
Źródło: http://www.flickr.com

Jakie sprawy bierzemy pod uwagę, gdy chodzi o metraż naszego lokum?
Na takim dachu uczestnicy szkolenia ćwiczyli wykonanie wolego oka dachówkami ceramicznymi Röben

Autor: Röben
Źródło: Röben
W momencie kupna mieszkania należy myśleć w sposób przyszłościowy. Nie można analizować jedynie aktualnej sytuacji i zakładać, że nasze potrzeby nie ulegną zmianie. Tym bardziej, gdy jesteśmy młodzi to jest duże prawdopodobieństwo, że z kimś się zwiążemy oraz będziemy chcieć założyć rodzinę tania kawalerka w Poznaniu.

Czy chcesz bardziej przeanalizować omawiany na tej stronie wątek? Jeśli tak, bez grymaszenia kliknij ten link, żeby przeczytać więcej!

Dlatego w kontekście posiadania potomstwa trzeba wziąć chociaż dwa pokoje pod rozwagę, by mieć trochę przestrzeni. Takie minimum, jakie rozważamy bierze się często stąd, iż zwyczajnie nie stać nas na większą ilość pokoi, nawet gdybyśmy bardzo chcieli je mieć.

kominek

Autor: Porta KMI Poland
Źródło: Porta KMI Poland
Finanse z pewnością mają ogromne znaczenie, kiedy mówimy o wyborze mieszkania. Dlatego też przykładowo dużym wzięciem mogą cieszyć się tanie kawalerki Poznań, jak i wiele innych dużych miast ma całkiem dobrą ofertę tego typu mieszkań. W przypadku kawalerek często myślimy również o możliwości wynajęcia ich na pewien czas. Na pewno będzie łatwo znaleźć na nie chętnych, bo sporo młodych ludzi szuka takiego lokum, gdzie można mieć prywatność, a do tego opłaty nie są tak duże mieszkania w Poznaniu z rynku pierwotnego. Z tego względu w kontekście zakupu mieszkania do wynajmowania, kawalerki to na pewno dobry pomysł. Na pewno gdy chodzi o kupno mieszkania, to najczęściej musimy wybrać kompromis i mierzyć siły na zamiary.

Kompromis polega właśnie na wielkości metrażu, odległości od centralnej części miasta, na wyborze dzielnicy. Wiedzmy jednak, że jeżeli nie będziemy sami siebie poganiać z decyzją to wreszcie uda się znaleźć coś, co będzie nam odpowiadało.