Budynek
maszyny pracujące podczas rozbiórki
Wprowadził: Jocelyn Kinghorn
Treści źródłowe: http://www.flickr.com

W jaki sposób powinniśmy podchodzić do tematu wyburzania oraz rozbierania budynków?

Kiedy budujemy jakiś budynek, pewnie planujemy, że jeszcze przez wiele lat owa budowla będzie nadal stała. Dobrze, przecież trzeba być życiowym optymistą - tacy ludzie żyją dłużej! Jednakże bardzo często zachodzi także do wyburzeń budynków. Jeśli nie wchodzi w rachubę stary budynek, to tak naprawdę nie ma najmniejszego problemu. Nie musimy dostać pozwolenia: a chciałbym napisać, iż za wyburzenie starego budynku grozi poważna kara pieniężna.
budowa
Wprowadził: Fiona MacGinty-O’Neill
Treści źródłowe: http://www.flickr.com

Najważniejsze świadczenia budowlane - porównaj najnowsze wiadomości

Trudno jest raczej dziwić się temu, że usługi budowlane odznaczają się obecnie tak ogromnym zróżnicowaniem – przecież odgrywają one bardzo ważną rolę w życiu właściwie każdego z nas, a cała dzisiejsza gospodarka nie byłaby raczej w stanie prawidłowo bez nich działać. Jest to jednak doskonała wiadomość dla nas wszystkich, bowiem dzięki temu cała ta branża jest w stanie na sporo różnych sposobów pomagać nam w bardzo wielu różnych sytuacjach.
budynek
Wprowadził: Augustus Urbex
Treści źródłowe: http://www.flickr.com

Co dobrze jest wiedzieć, wybierając drzwi i okna do domu

Kończysz budowę budynku? Zaczynasz roboty wykończeniowe? Pamiętaj, iż jednym z najważniejszych elementów, od których powinieneś rozpocząć wyposażanie nowego domu, będzie dobór drzwi jak też okien. Pośród głównych elementów, na jakie musimy zwracać uwagę, jest jakość i klasa okien, typ szyb oraz ich własności izolacyjne.
budowa
Wprowadził: Christian Schnettelker
Treści źródłowe: http://www.flickr.com

Kierownik budowy we Wrocławiu to profesjonalista, który niewątpliwie ma możliwość dobrze pokierować najbardziej trudną budową

Konstruowanie jakiegokolwiek budynku wymaga od wykonujących osób posiadania dość rozległych umiejętności w różnych dziedzinach. Po pierwsze takie profesjonalista musi posiadać specjalistyczną wiedzę techniczną, która pozwoli mu na zapewnienie nowej konstrukcji stabilności. Z drugiej strony niesłychanie znaczące jest to, żeby osoba stojąca na czele danej budowy posiadała niezbędne umiejętności w dziedzinie zarządzania.
mieszkanie
Wprowadził: Ben McShea
Treści źródłowe: http://www.flickr.com

Kupowanie wymarzonego lokum. Jak to wykonać - kilka ważnych wsazówek

Kupno wymarzonego gniazdka łączy się z wieloma wyborami. Kupno mieszkania to nieraz rozstrzygnięcie na wiele lat, a nawet na całe życie, wobec tego należałoby pamiętać, ażeby precyzyjnie wskazać osobiste oczekiwania i możliwości. Atutem nowego mieszkania jest to, że jest możliwość go zorganizować od podstaw wedle osobistego gustu.
okna
Wprowadził: Velux
Treści źródłowe: Velux

Okna do domu – co powinno się brać pod uwagę w czasie zakupu?

Remontowanie domu na ogół związane jest z decyzją o wymianie stolarki okiennej i drzwiowej. W związku z coraz wyższymi cenami ogrzewania ogromna część osób zdecydowanych na wymianę stolarki okiennej podejmuje decyzję montażu okien, które pozwolą uniknąć strat ciepła. Jakiego rodzaju jednak okna zamontować? Identyczne pytanie stawiamy sobie, kiedy mamy na myśli wymianę drzwi.
inteligentny dom

Czy jest tak, że dom naprawdę może rozumować?

W nowoczesnych obiektach często spotkać da się z ciekawymi rozstrzygnięciami, które znacząco upraszczają normalne życie. Dzięki silnej komputeryzacji a także rozwojowi zaawansowanych technologii, takie rozwiązania dostępne bywają również w zwykłych budowlach mieszkalnych. System inteligentnego domu może być dostępny dla każdego. Warto zapoznać się z elementarnymi informacjami dotyczącymi tej technologii.
mieszkania
Wprowadził: Isengardt
Treści źródłowe: http://www.flickr.com

Gdzie kupić mieszkanie w mieście Wrocław?

Przez ostatnie dwadzieścia lat w Polsce bardzo dużo się zmieniło. To co niegdyś było odstępstwem od reguły dzisiaj jest naturalne - młodzi ludzie chcą być bardziej samodzielni, nie mieszkają z rodzicami, kupują mieszkania Brochów, Jagodno, Bielany, to jedynie pare bardziej interesujących lokalizacji w mieście. Grupa z nich nie istniała jeszcze do niedawna, wybudowana została na skutek powiększenia się miasta, część nie cieszyła się zbyt dobrą sławą.
alarm pożarowy
Wprowadził: josh.liba
Treści źródłowe: http://www.flickr.com/photos/jliba/4415477551/

Względem jakich obiektów mamy konieczność sporządzenia instrukcji przeciwpożarowej? Jakie informacje powinna ona posiadać?

Każda osoba, jaka jest właścicielem, administratorem lub po prostu użytkuje konkretny obiekt jest zmuszona do sporządzenia instrukcji bezpieczeństwa pożarowego. Mówi o tym odrębny przepis MSWiA. Obiekty, dla których trzeba tego typu dokument przygotować są osobnymi strefami pożarowymi. Konieczne jest przygotowanie tego typu instrukcji na przykład dla budynków, jakie pełnią rolę użyteczności publicznej.
izolacja natryskowa
Wprowadził: Marma Polskie Folie
Treści źródłowe: Marma Polskie Folie

Jak starać się dziś o przystępną jak również trwałą izolacje budynku

Ocieplenie domu to nieraz duży problem dla sporej rzeszy ludzi. Przy takich działaniach należy brać pod uwagę wiele czynników, mogących wpłynąć na trwałość budynku. Świetnie nie spieszyć się z wyborem opłacalnych metod izolacji oraz pytać o tego rodzaju kwestie rozmaitych fachowców, którzy zapewne będą tu służyć pomocą. Najlepiej korzystać obecnie z najnowszych rozwiązań izolacyjnych, takich jak chociażby izolacja natryskowa. Ta nowoczesna metoda umożliwia ocieplić budynek, a przy tym zaoszczędzić sporo pieniędzy. Dobrze jest więc dowiedzieć się o niej czegoś więcej.
1 2 3 4 5 6
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.