Rady dotyczące wykorzystania piasku kwarcowego

Kruszywa naturalne odgrywają bardzo ważną rolę w branży budowlanej. To od nich zależy bowiem stan tynków, betonów lub elewacji, bo właśnie do ich zrobienia są stosowane piaski i żwiry kwarcowe. Po właściwej obróbce są używane w różnorodnych wyrobach chemii budowlanej.

piasek

Autor: Pedro Fernandes
Źródło: http://www.flickr.com
Kwarcowe kruszywo naturalne konieczne jest podczas tworzeniu klejów, mas szpachlowych, suchych zapraw, żywicznych układów posadzkowych, również wytwórczości polimerobetonu. Kruszywa kwarcowe są doskonalone w trakcie produkcji. Są poddawane kilkukrotnemu przepłukiwaniu i suszeniu, a potem frakcjonowaniu. Dzięki kulistemu układowi ziarenek i dużej treści kwarcu, kruszywo (www.wkg.pl/produkty-wapiennicze/nasza-oferta/produkty/kruszywo-wapienne/) to jest niezrównane w budowlance. Poprzez przeróżną wielkość ziaren piasku i żwiru kwarcowego, jest możliwość wykonać najbardziej afektowane projekty. Zarówno piasek kwarcowy (piasek suszony) jak i żwir kwarcowy są nadzwyczaj twarde i wytrzymałe na ścieranie. Znakomitym pomysłem jest wykorzystanie go do tynków zewnętrznych, gdyż jest wytrzymały na zmieniające się warunki pogodowe. To właśnie ta wytrzymałość gwarantuje zastosowanie go nie tylko wewnątrz, lecz i na zewnątrz budowli. Dzięki twardości kwarcu, tynki te można kłaść też tam, gdzie pojawiają się duże obciążania. Tynk z zastosowanym piaskiem kwarcowym, gwarantuje zarówno ozdobę ściany jak i jej osłonę. Do kupienia jest także barwione kruszywo kwarcowe i znajduje zastosowanie w wielu dziedzinach między innymi w produkcji zlewozmywaków, blatów, parapetów, tynków mozaikowych w dekorowaniu.

kamienie

Autor: *Light Painting*
Źródło: http://www.flickr.com

Dzięki nowoczesnej i profesjonalnej technologii produkcji barwione kruszywa kwarcowe cechują bardzo duże wyróżniki techniczne, jakościowe oraz ładne.

starannie wyselekcjonowanych barwników gwarantuje dużą trwałość na promieniowanie UV, trwałość koloru także jego szczególną warstwę. Kruszywo kwarcowe opracowane celowo do stosowania w otwartych posadzkach z kamienia. Stosowne do układania bogato upiększonych kamiennych kobierców wszędzie tam, gdzie obowiązują skrupulatne wymogi estetyczne.