Ciepło
odbitka - okna
Wprowadził: coloeus&k___a
Treści źródłowe: http://www.flickr.com

Przykryj się cieplutkim i przyjemnym w dotyku kocem, to najlepszy sposób na spędzenie zimnego wieczoru

Kiedy na zewnątrz jest naprawdę brzydko oraz zimno, miło jest okryć się mięciutkim oraz ciepłym pledem, poczytać książkę albo obejrzeć film w tak przytulnym otoczeniu.
budynek - odwzorowanie
Wprowadził: Daniel Jolivet
Treści źródłowe: http://www.flickr.com

Taśmy paroprzepuszczalne - najwspanialszy metoda na uszczelnianie okien!

Montowanie okien jest zadaniem, które najlepiej bywa zostawić specjaliście. Nie oznacza to jednak, iż nie możemy zrobić tego sami. Jak to się okazuje często samo wstawienie okna wcale nie jest problemem - gorzej już wychodzi sprawa wraz z jego uszczelnieniem.
biokominki
Wprowadził:  Eurotherm
Treści źródłowe:  Eurotherm

Nagrzewnice powietrza i ich zastosowanie

Ze względu na stosowane paliwo wyróżnia się kilka ypów nagrzewnic. Używa się ich do ogrzania pomieszczeń czyli tam, gdzie zawiodły inne sposoby. Dowiedz się, kiedy nagrzewnice są używane. Jak zaplanować zakup, aby optymalnie dobrać sprzęt.
klapy
Treści źródłowe: http://www.afg.poznan.pl

Klapy dymne oraz metody oddymiania

Klapy dymowe służą do odprowadzania dymu i ciepła z palącego się domu, trzymając drożność dróg ewakuacyjnych i pożarowych. Mechaniczne odblokowanie skrzydła okna do kąta 90° w stosunku do futryny zapewnia osiągnięcie maksymalnego rozproszenia dymu i ciepła z dróg ewakuacyjnych.
Ocieplenie poddasza

Izolacja dachu wełną mineralną

Odpowiednie ocieplenie dachu jak też ocieplenie poddasza ma równie ogromne znaczenie, jak właściwa izolacja cieplna ścian. Przez byle jak zaizolowany dach może uciekać 10-25 % ciepła. Doradzamy, jak wybierać materiał do ocieplenia dachu.
Biokominek Brasa
Wprowadził: Brasa
Treści źródłowe: Brasa

Czy warto obecnie kupić kominek wykorzystujący biopaliwa?

Kupno kominka jest marzeniem wielu klientów. Nie może to dziwić, jako że rzeczywiście kominek w domu daje epicki nastrój pomieszczeniu. Ciepło z niego wydostające się może ogrzać w zimowe dni. Nie każdy jednak może sobie na niego zgodzić się. Mieszkańcy mieszkający w bloku nie mogą z oczywistych powodów zainstalować komina i gromadzić drewna w bloku. Co mają uczynić, jeśli bardzo chcą mieć w swoim domu kominek? Wyjściem z sytuacji może być kupno kominka na biopaliwo.
licznik ciepła

W jaki sposób kontrolować rachunki za media jak i szukać oszczędności?

Comiesięczne rachunki za media wielu osobom spędzają sen z powiek. Na ogół staramy się zużywać możliwie najmniej energii czy prądu, aczkolwiek mimo to płacimy naprawdę niemało. Warto się więc zastanowić, co może być tego przyczyną i spróbować odnaleźć jakąś receptę. Czasem kłopotem są niewłaściwe nawyki, czasami przestarzały sprzęt, a czasem nader drogi dostawca.
grzejnik
Wprowadził: chrstphre ㋛ campbell
Treści źródłowe: http://www.flickr.com

Różne metody ogrzewania pomieszczeń, które są najbardziej skuteczne?

Dawno minęły już czasy, w których najpowszechniejszym typem ogrzewania w mieszkaniach były piece kaflowe opalane koksem lub drewnem. W późniejszym czasie odkryto, że rozwiązanie to jest nie tylko mało ekonomiczne, ale również zabierające bardzo dużo energii ze względu na obowiązek noszenia materiałów opałowych do domu. Poza tym palenie w piecach zabiera dużo czasu i należy czekać długi czas, zanim we wnętrzu będzie ciepło. Współcześnie raczej wybiera się ogrzewanie za pomocą kaloryferów czy specjalnych instalacji znajdujących się pod podłogą.
grzejnik
Wprowadził: INSTAL-PROJEKT
Treści źródłowe: INSTAL-PROJEKT

Kiedy warto rozważyć rozszerzenie normalnej instalacji grzewczej o ogrzewanie podłogowe?

Otoczenie domowego ogniska jest wartością podstawową dla zachowania naprawdę rodzinnej atmosfery, której w codziennym życiu oczekuje prawie każdy. niemałą rolę pełni w tym wypadkutakże świat zewnętrzny, w którym pragniemy stworzyć jak najlepszy klimat dla naszej rodziny. Problematyka instalacji grzewczej jest o tyle ważna w naszym kraju, bo trudno zakwalifikować nasz kraj do nazbyt ciepłych. Umiarkowany klimat czyni to bardzo palącą kwestią. By ją rozwiązać należałoby przywołać tu dosyć niedawno wprowadzoną technologię – grzejniki podłogowe.
dachy zielone
Wprowadził: JAM Project
Treści źródłowe: http://www.flickr.com

Dachy zielone są ciekawym rozwiązaniem

Kiedy budujemy domek, to trzeba dbać o to, żeby własny dach okazał się być wykonany z jak najwspanialszych tworzyw. Wtenczas będziemy posiadali świadomość, że okazuje się być mocny i jednocześnie odporny na oddziaływanie przeróżnych warunków zewnętrznych.


Dachy zielone są ciekawym rozwiązaniem

Czy patrzyliśmy, gdy ma możliwość okazać się być położona styropapa?


Dachy zielone są ciekawym rozwiązaniem

Jeśli chcemy posiadać świadomość, że swój dach będzie właściwie ocieplony, że ciepło nie będzie nim uciekało i jednocześnie, że będzie wytrzymały na oddziaływanie ognia, to obowiązkowo powinniśmy zobaczyć jak funkcjonuje styropapa.
1 2 3
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.