Posiadasz osobisty lokal mieszkalny? Dociepl go wydajnie i rozsądnie!

Nadchodząca zima wiąże się nieodzownie z okresem grzewczym. Lokatorzy bloków wielorodzinnych administrowanych przez wspólnoty mają prawo spać bez nerwów. Niestety ogrzewanie mieszkania spędza często sen z powiek ludziom, którzy mieszkają w domach samodzielnych względnie w szeregówkach.

rolety

Autor: Schüco
Źródło: Schüco
Oni muszą zapewnić sobie ogrzewanie na własną rękę. Jakie mają ku temu opcje?
Kobieta trzymająca dokument

Autor: COD Newsroom
Źródło: http://www.flickr.com
Jednym z najczęściej stosowanych rozwiązań są oszczędne kotły parowe do C.O.. Pracują one na różne typy opału. Swego czasu najczęściej opalało się je węglem kamiennym lub koksem, dziś coraz częściej mamy do czynienia z kotłami na olej opałowy, brykiet czy biomasę. W każdym razie, oferta takich, sprzętów jest spora i warto się z nią zapoznać z pomocą fachowca. Zwróćmy uwagę na ciśnienie, z jakim z maszyny będzie wydzielana para wodna, a dodatkowo na moc (inaczej ile energii piec wygeneruje). Do użytku w domu wystarczą bez problemu parowe kotły producent kotłów niskociśnieniowe. Zazwyczaj są one łatwe w użytkowaniu, co zapewnia ich bezawaryjność – a tego pragnie każdy właściciel domu. Nie zapominajmy o odpowiednich wymiarach pomieszczenia przeznaczonego na kotłownię – o ile nie zamierzyliśmy tego przedtem, jesteśmy zobligowani dostosować wymiary kotła do tego, co już mamy.
listwy dekoracyjne

Autor: Marbet Decor
Źródło: Marbet Decor
Jest jednak także inna możliwość na Ocieplenie domu, zwłaszcza jeżeli stanowiska na kotłownię w budynku brakuje albo jest go niewiele. Chodzi, rzecz jasna, o wydajne kotłownie kontenerowe. Wydają się one idealne w okolicznościach awaryjnych, jednak nic nie stoi na przeszkodzie, aby używać ich na stałe do opalania budynku. Ich zdecydowanym plusem jest to, iż umieszcza się je na zewnątrz budynku, atoli w dodatku nie wymagają stałych fundamentów.

Można je na dodatek obłożyć tablicami komponującymi się architektonicznie w sąsiedztwo, stąd nie będą straszyć swoim wyglądem. Odnośnie do wydajności są analogiczne do kotłów umieszczanych w budynku. Kotłownie kontenerowe umożliwiają podobnie na doprowadzenie energii do budynku w okresie realizacji czy gruntownego remontu.