Lampy w twoim domu – pomocne rady

Lampy biurowe mają zapewniać mocne światło. Eksperymenty naukowe wykazują, że duże natężenie światła wykazuje właściwości mobilizujące ludzki mózg do wytężonej pracy. Mając to na uwadze, trzeba umieścić w pokoju pracy główne światło o sporej sile. Innym sposobem (dla biur mieszkaniowych) jest lampka podręczna, w której zainstalujesz porządną żarówkę.Taka jest rzeczywistość, nie ma nic gorszego, niż słabe światło w miejscu pracy, które powoduje, że pracujący odczuwają narastającą senność.

lampka na biurku

Autor: Anastasia Yankovskaya
Źródło: http://www.flickr.com
Przytłumiony blask zaś to najlepszy nabytek dla alkowy. To miejsce, w którym odpoczywasz, musi zatem mieć klimat przytulności.Mądrym konceptem jest zawężenie światła do dwóch lamp obok łóżek, dzięki którym będziecie mogli bez problemu oddawać się lekturze przed zaśnięciem. O ile w sypialni nie zamontujesz żadnych komód, można odpuścić sobie zakładanie sufitowej lampy.

Interesującym konceptem mogą stać się plafony łazienkowe (więcej przeczytasz tu: link do polecanej strony), naturalnie dobrane ze smakiem do stylizacji tego pomieszczenia. W łazience ma znajdować się porządne światło (zobacz ofertę), aby wszelkie codzienne czynności mogły być uskuteczniane bez problemu. Praktyczną koncepcją jest wbudowanie dodatkowego źródła oświetlenia nad lustrem. Można powiedzieć, że plafony będą świetnie prezentować się również w innych rejonach mieszkania.

Jeżeli chodzi o salon, tutaj mądrze jest zdecydować się na kilka źródeł światła, by zagwarantować odpowiednią jasność. Przy uroczystych spotkaniach można włączyć wszystkie lampiony, a w trakcie odpoczynku przed TV zapalić jedynie część z nich. Możesz również zainwestować w oświetlenie regulowane. Niezastąpiona będzie oczywiście lampa biurowa (zerknij na stronę).

W pokoju dziecka warto zamontować lampę, której światło (kliknij, zobacz, sprawdź) można dowolnie określić. Maluchy zwykle obawiają się nocy – wszyscy wiemy, że maluchy wierzą w różne kreatury, chowające się w zaciemnionych zakamarkach domu. Aby odgonić te dziecięce obawy, można po złożeniu malucha do łóżka przyciemnić nieco siłę światła.