Jaki rodzaj styropianu należy wybrać do ocieplenia ścian?

Bez znaczenia czy chodzi o cegły czy inny materiał budowlany to każdy dom musi być precyzyjnie ocieplony. Przy zakupie materiału do ocieplenia elewacji można poprosić o radę fachowca.

materiały budowlane

Autor: Grzegorz Latkowski
Źródło: http://www.flickr.com

Najczęściej kupowanym surowcem jest styropian. Jednakże wybór tego typu materiału jest bardzo duży, dlatego też kupując wybrany typ należy mieć wiedzę na temat jego grubości, oznaczeń.
Z jakiej przyczyny styropian – (zaślepki styropianowe) jest najczęściej wybierany? Cegły albo materiał drewniany styropian jest uniwersalną izolacją. Właściwie położony zrealizuje swoje zadanie choćby w trudno dostępnych obszarach. Jednakże najistotniejszym czynnikiem, którym trzeba się kierować wybierając styropian – (sprawdź stronę) powinny być faktyczne potrzeby posiadacza domu posesji.

Istotny jest współczynnik rozprowadzenia ciepła, dlatego, że od niego zależy grubość warstwy ocieplenia, a więc głównie zestawienie ocieplenia całego domu. Recticel izolacje albo inna firma branżowa to wybierając styropian należy zwrócić większą uwagę na czynniki użytkowe, a więc na nienasiąkliwość i grubość. Drewno, płyty czy cegły to materiał do ociepleń jest dobierany do typu elewacji, a również do wykończenia- zobaczysz tutaj.

Ważne jest to, aby by styropian był idealnie położony np. powinien być dopasowany do ściany, aby przy większym podmuchu wiatru nie został wyrwany.